Reklama

Wątpliwa ozdoba osiedla przy ul. Langiewicza. Gruz i hałdy ziemi szpecą krajobraz już rok [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Otrzymaliśmy na naszą skrzynkę kontaktową wiadomość od mieszkańców bloku przy ul. Langiewicza 9 i Jana Pawła II 6 o hałdach ziemi i gruzu, które od roku zalegają na posesji spółdzielni mieszkaniowej pomiędzy ich blokami i szpecą krajobraz. Mieszkańcy zastanawiają się, jak długo to jeszcze musi tam przeleżeć, zanim ktoś to uprzątnie.

Witam! 
Szanowna Redakcjo! 
Proszę o interwencję w sprawie wysypiska śmieci (gruz, ziemia, materiały z rozbiórek budowlanych itp.), które zostało utworzone przy budynkach mieszkalnych ul. Langiewicza 9 i ul. Jana Pawła II 6. Wysypisko to powstaje prawdopodobnie za zgodą władz spółdzielni mieszkaniowej... Jest to niezbyt miły i estetyczny obraz i wizytówką naszego miasta... 
Pozdrawiam! Czytelnik i mieszkaniec Wójtostwa.

 

Zapytaliśmy zarządcy terenu, jaka jest przyczyna tego, że tak długo to w tej okolicy się znajduje i co trzeba zrobić, żeby zniknęła ta "ozdoba"

Przyznaję, estetycznie to nie wygląda. Ale już wyjaśniam. Zgromadziliśmy ten gruz i ziemię, aby zasypać skład węgla przy ul. Zamkowej. Ten podziemny skład węgla może zostać zasypany wtedy, gdy zakład ciepłowniczy wymuruje nam tam niezbędną do tego celu komorę. Nie możemy im zasypać instalacji ciepłowniczej. Niezwłocznie jak to zrobią, hałdy znikną z terenu przy ul. Langiewicza. Także jesteśmy na ten moment uzależnieni od zakładu ciepłowniczego. Podejrzewam, że będzie to jeszcze w tym roku

- wyjaśnia nam Janusz Galant, kierownik Zakładu Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi w Sanoku. 

Po wyjaśnieniach ze strony sanockiej spółdzielni mieszkaniowej zasadne było zasięgnięcie informacji w zakładzie, od którego zależy, jak się okazuje termin usunięcia tej wątpliwej ozdoby z osiedla Wójtostwo. 

Mamy na uwadze odizolowanie instalacji ciepłowniczej w tym miejscu od miejsca gdzie ma byc zasypany skład zgromadzonym materiałem. Postaramy się wykonać niezbędne prace w najbliższym czasie

- informuje nas Krzysztof Jarosz, prezes zarządu Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Sanoku.

Tak więc, problem wydaje się być rozwiązany a mieszkańcy mogą mieć nadzieję, że niebawem ich krajobraz będzie piękny i hałdy znikną sprzed okien. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy