reklama
reklama

Monodram "Tyja": Przedstawienie teatralne w Bieszczadzkim Domu Kultury porusza temat więzi przyjaźni i zagrożeń uzależnień cyfrowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Bieszczadzkim Domu Kultury miało miejsce przedstawienie teatralne pt „ Tyja” w wykonaniu lubelskiego aktora Jarosława Figury w jego reżyserii i autora monodramu. Zgromadzonych widzów powitała dyr. Bdk Agnieszka Nanaszko który przybliżyła bieszczadzkim widzom sylwetkę aktora i jego   dorobek artystyczny.
reklama

O swoim spektaklu autor zawiera takie przemyślenia:

- Tyja – w tym imieniu jest cząstka ciebie i mnie jednocześnie! Tak, każda przyjaźń opiera się na jedności. Dziękuję Sam, teraz już jestem twój. A ty w części należysz do mnie.” A więzy przyjaźni najmocniej spajają po przeżytych, obopólnych zranieniach. Duchowa rana często zamyka nas w sobie, prowadząc do samotności. Ucieczka w jakąś pasję może dać ukojenie, na chwilę. Jeśli jednak nie stoi za nią drugi człowiek, gaśnie szybko przechodząc często w uzależnienie. W dzisiejszym świecie najpiękniej uzależnia elektronika i świat wirtualny. Im bardziej pochłonie nas jego ułuda szczęścia, tym głębiej wpadniemy w sidła samotności. Tylko druga, żywa istota może nas z nich jeszcze wyrwać. Jak ją znaleźć, a potem oswoić? Otwierając się jeszcze raz i ryzykując kolejne zranienie, zamiast którego jednak może pojawić się szczęście. Każde „Ty” znajdzie w końcu swoje „Ja” – muszą się tylko szukać patrząc na dobre mapy, nie te z aplikacji Google, lecz z serca.

  Po zakończonym spektaklu Jarosława Figura przez kilkanaście minut rozmawiał z publicznością i dużą sympatią wyrażał się o Lesku i Bieszczadach, w burmistrz Adam Snarski również włączył się do dyskusji i z dużą troską wyrażał się o bardzo niedobrym trendzie jakim jest uzależnienie cyfrowe, które w największym stopniu dotyczy ludzi młodych.

Pomimo , że sztuka przestrzegała przed najnowszymi technologiami , twórcy spektaklu właśnie w oparciu o te technologie stworzyli przejmującą sztukę zapadającą w pamięć. Sztuka była wystawiana dwukrotnie dla młodzieży szkolnej i dorosłych.  

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama