Teraz
+18°
Główna
Najnowsze
Logowanie
09:00
+24°
12:00
+33°
Jak wybrać Sąd
Czy umowy kredytów frankowych zawarte z Bankiem Millenium S....
Roszczenia frankowiczów jeszcze nieprzedawnione
Dziedziczenie ustawowe
Zapis windykacyjny
Umowne prawo odstąpienia od umowy
Czy możliwa jest zmiana prawomocnego wyroku rozwodowego w kwestii władzy rodzicielskiej? Obligatoryjne rozstrzygniecie o władzy rodzicielskiej w wyroku rozwodowym (...)
Rozdzielność majątkowa małżeńska Co oznacza ustrój rozdzielności majątkowej w małżeństwie? Czy warto go wprowadzić, kiedy można to zrobić oraz czy musi się na nią zgodzić każdy z małżonków? (...)
Dziedziczenie testamentowe Testament jest dokumentem, w którym osoba go sporządzająca, rozporządza swoim majątkiem na wypadek śmierci. Mocą testamentu spadkodawca powołuje do spadku – całości lub jego części – jedną lub kilka osób. Osoby te nabywają z chwilą śmierci spadkodawcy jego majątek, przy (...)
Alimenty na rzecz dziecka Na rodzicach ciąży prawny obowiązek zapewnienia dziecku środków utrzymania, a w miarę potrzeby - także środków wychowania. Zazwyczaj realizuje się go poprzez regularne wypłacanie określonych kwot dziecku lub jego opiekunowi. (...)
Umowa darowizny a umowa dożywocia Obie umowy, darowizny i dożywocia, pozwalają na przeniesienie własności nieruchomości. Poza pewnymi podobieństwami, zawierają również istotne różnice. Jeżeli zastanawiamy się nad przeniesieniem własności nieruchomości za życia na inną osobę, a nie decydujemy się na zawarcie umowy sprzedaży, warto przeanalizować, która (...)
Czym jest zachowek? Z problematyką dziedziczenia związana jest instytucja zachowku. Syn czy córka, którym rodzice darowali grunt, mogą spotkać się z żądaniami finansowymi ze strony swojego rodzeństwa po śmierci rodziców. Jedno z rodzeństwa ustanowione w testamencie spadkobiercą po rodzicach, dowiaduje się, że musi (...)
Dla kogo przymusowa kwarantanna? Aktualne informacje o kwarantannie. Na czym polega i ile trwa. Kto jest zobligowany poddać się obowiązkowi kwarantanny, a kto jest z niego zwolniony oraz jakie świadczenia przysługują osobie, która została skierowana na przymusową kwarantannę? (...)
Ochrona konsumencka dla firm od 2021 r. Kiedy, w jakim zakresie i kto może z niej skorzystać? 1 stycznia 2021 roku weszły w życie przepisy konsumenckie dla przedsiębiorców. Zmiany wprowadzone w kodeksie cywilnym oraz w ustawie o prawach konsumenta dają ochronę jednoosobowym przedsiębiorcom, gdy zawierane umowy przez tych przedsiębiorców nie są związane z ich specjalizacją rynkową. Przedsiębiorcy (...)
Gdy zakupiony towar ma wady Konsumenci codziennie zawierają umowy, których przedmiotem jest zakup towarów i usług. W razie zakupu wadliwego towaru konsument ma prawo skorzystać z instrumentu ochrony jakim jest reklamacja. Podstawą złożenia reklamacji może być gwarancja, a także rękojmia, których wspólnym celem jest ochrona konsumentów. (...)
Jak nie odziedziczyć długów? Z chwilą śmierci osoby bliskiej, często pojawia się obawa przed dziedziczeniem długów zmarłej. Wiele osób nie podejmuje żadnych działań, uważając, że w ten sposób uchroni się przed długami. Nic bardziej mylnego. Już w momencie śmierci spadkodawcy osoby wskazane w testamencie lub (...)
Tłumaczymy prawo wspólnie z Axelo Redakcja KORSO rozpoczyna współpracę z firmą Axelo, która specjalizuje się w szerokim zakresie obsługą prawną i podatkową. Wspólnie z prawnikami Axelo będziemy tłumaczyć naszym czytelnikom zawiłości prawa i przekonywać do tego, że warto korzystać z konsultacji prawniczych. (...)
Ile kosztowała akcja poszukiwawcza w Starej Wsi?
Dlaczego warto kupować akcesoria dla kota w specjalistycznym...
Letnie Kino Plenerowe 2025 w Gminie Sanok. Cztery filmowe wi...
Na Podkarpaciu trwa akcja szczepienia lisów przeciwko wściek...