Reklama

Zostań wolontariuszem WOŚP!

Opublikowano:
Autor:

Zostań wolontariuszem WOŚP!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bieszczadzki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szuka wolontariuszy. Zgłoś się, jeśli chcesz włączyć się w 27 Finał WOŚP i zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci.

Wolontariuszem może być każdy niezależnie od wieku. Jedynie osoby do 18 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na kwestowanie.

Aby zgłosić chęć zbierania pieniędzy podczas Bieszczadzkiego Finału WOŚP, należy wypełnić ankietę, którą można ściągnąć w załączniku i wysłać ją razem ze zdjęciem w formie elektronicznej w rozdzielczości minimum 800x600 px. Zdjęcie musi przedstawiać całą buzię. 

Zgłoszenia należy wysyłać do 1 grudnia na adres: [email protected]. Na chętnych czeka 110 miejsc. W razie pytań należy dzwonić pod numer 577 283 465. Wolontariusze będą zbierać pieniądze w Sanoku. 

27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. Oprócz koncertów i tradycyjnego już „światełka do nieba”, organizatorzy zaplanowali także wiele imprez towarzyszących.

Jak rozpoznać wolontariusza?

Wolontariusz WOŚP ma ze sobą specjalną puszkę z logo 27. Finału WOŚP. Każdy z nich ma ze sobą identyfikator ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem wolontariusza, numerem sztabu oraz zbiórki oraz hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR, a także naklejki w kształcie serca z logo WOŚP. Wolontariusze ze względu na bezpieczeństwo najczęściej kwestują w parach lub małych grupach.  

Dla wolontariuszy

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, Fundacja nie chce nikogo zmuszać do wspierania swoich działań.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej.

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk Rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

W tym roku Fundacja WOŚP będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE