Reklama

Zawsze na ratunek

Opublikowano:
Autor:

Zawsze na ratunek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zima w tym sezonie jest piękna, a śnieżne widoki zachęcają do spacerów. Wiele osób decyduje się na zimowe wędrówki górskimi szlakami. Zdarza się jednak, że trudy podróży dają o sobie znać. Często sporo osób nie jest w stanie kontynuować wędrówki albo gubi się na szlaku. Wtedy na pomoc ruszają bieszczadzcy goprowcy.

Ze względu na sprzyjające warunki do zimowych wycieczek ratownicy GOPR od początku roku mają pełne ręce roboty. Jak informuje naczelnik Krzysztof Szczurek, statystycznie średnio na dzień przypada jedna akcja.

uczestniczyli łącznie w 14 akcjach, interwencjach i wyprawach. Pomocy udzielono 21 osobom. Najwięcej było akcji poszukiwawczych.

- Ze względu na trudne warunki pogodowe w Bieszczadach, dużą ilość śniegu, silne mrozy i wiatr turyści błądzili na szlaku - tłumaczy naczelnik Szczurek. - U osób, które zabłądziły, wystąpiły objawy wychłodzenia. Jedna z nich trafiła do szpitala z symptomami hipotermii. Mieliśmy trzy przypadki NZK, czyli nagłego zatrzymania krążenia. Jeśli chodzi o interwencje, to dochodziło do różnych urazów: barku, podudzia, kolana.

W trzech przypadkach ratownicy wezwali na pomoc Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Najczęściej akcje poszukiwawcze przeprowadzano w górnych partiach Bieszczad. W ostatnią niedzielę jedna z nich miała miejsce w Beskidzie Niskim.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE