Reklama

Wyróżniony radny

Opublikowano:
Autor:

Wyróżniony radny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sebastian Niżnik, radny powiatu sanockiego jako jedyny z naszego terenu weźmie w tym roku udział w wizycie studyjnej w USA w ramach International Visitors Leadership.

International Visitor Leadership jest prestiżowym programem wymiany zawodowo-kulturowej Departamentu Stanu wzmacniającym wzajemne zrozumienie pomiędzy USA a innymi krajami. Jego celem jest zapoznanie uczestników z know-how interesującej ich dziedziny, wymiana doświadczeń i zdobywanie wiedzy, ale także zapoznanie z kulturową i geograficzną różnorodnością, która charakteryzuje Stany Zjednoczone.

W tym roku tematem wiodącym wizyty jest "Liderzy rozwoju lokalnego i społeczeństwa obywatelskiego. Przywództwo w miastach małej i średniej wielkości".

- Przy wyborze kandydatów brano pod uwagę ich istotne działania w obszarze wdrażania nowych rozwiązań, polityk lokalnych na rzecz rozwoju, komunikacji z mieszkańcami i partycypacji społecznej oraz motywację i pomysł na zastosowanie zdobytej wiedzy i doświadczeń w działaniach podejmowanych w środowisku lokalnym po powrocie do Polski – tłumaczą organizatorzy. - Ponadto oceniano jasną i konkretną wizję wykorzystania wyjazdu w swoim rozwoju liderskim oraz sposób przekazania zdobytej wiedzy i doświadczeń szerszej grupie odbiorców w środowisku lokalnym.

Wizyta obejmuje szereg spotkań w organizacjach rządowych lub/i pozarządowych, instytucjach, placówkach edukacyjnych czy kulturalnych, z przedstawicielami administracji publicznej i sektora prywatnego. Może obejmować także udział w warsztatach, wykładach, prezentacjach, kontakt z lokalnymi mediami.

- Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Sebastian Niżnik. - Wśród czterech miejsc, które odwiedzimy, jest Detroit, miasto, które w 2013 roku zbankrutowało. Dziś z sukcesami podnosi się w ciszy, walcząc z wciąż żywymi demonami przeszłości. Obecnie to miasto start-upów, w którym wielu młodych przedsiębiorców zakłada swoje biznesy. Ma to oczywiście związek z szeregiem decyzji podejmowanych przez władze miasta, pracą ludzi zaangażowanych w odbudowę utraconych wartości i potencjału, działalnością organizacji pozarządowych, z którymi będziemy się spotykać i rozmawiać. To bardzo ważne, ponieważ wiele podobnych problemów, w mniejszej skali rzecz jasna, jest w Sanoku. Wyzwania z którymi nie radzą sobie obecne władze miasta. Taki wyjazd to olbrzymia skarbnica profesjonalnej wiedzy. Jestem przekonany, że po powrocie będę mógł podzielić się spostrzeżeniami i poznanymi rozwiązaniami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE