Reklama

Wsparcie dla sanockiego szpitala z funduszu przeciwdziałania Covid-19. Na co przeznaczą te środki?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SPZOZ Sanok

Wsparcie dla sanockiego szpitala z funduszu przeciwdziałania Covid-19. Na co przeznaczą te środki? - Zdjęcie główne

foto SPZOZ Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To celowe wsparcie, które placówki mogą przeznaczyć na zakup sprzętu medycznego oraz wykonanie instalacji tlenowych. Do sześciu podkarpackich szpitali trafiły środki finansowe z Funduszu przeciwdziałania COVID-19.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku dostał 2 716 360,00 zł na zakup cyfrowego systemu radiograficznego obrazowania DR, analizatora PCR, echokardiografu, RTG naczyniowego z ramieniem C z wyposażeniem i peryferiami, aparatu USG, zestawu do video bronchoskopii z wyposażeniem i peryferiami.

 

– Pula środków, która została przeznaczona dla naszego województwa to 32 100 000,00 zł. Dokonaliśmy podziału pierwszej transzy w kwocie ponad 13,6 mln zł. Środki te przeznaczyliśmy, biorąc pod uwagę priorytety, które związane są z ustaleniem poziomu zaangażowania podmiotu leczniczego z terenu  województwa podkarpackiego w przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Wzięliśmy pod uwagę m.in. rolę danego podmiotu w systemie zabezpieczenia COVID-19 oraz liczbę łóżek przeznaczonych w danym szpitalu do leczenia pacjentów covidowych.

– tłumaczy Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Wsparcie finansowe otrzymały również:

  • Szpital Specjalistyczny w Jaśle (400 tys. zł na zakup centrali monitorującej z monitorami funkcji życiowych dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii);
  • Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (1 380 000 zł –  zakup 2 aparatów USG, zestawu endoskopowego oraz szafy do przechowywania endoskopów;)
  • Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. z o.o. (662 648 zł na wyposażenie bloku operacyjnego Szpitala dla pacjentów wymagających pilnych interwencji operacyjnych w związku z COVID-19);
  • Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu (2 umowy – kwota 1 776 646 zł na zakup zestawu dla Centralnej Sterylizacji w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz zakupu lampy rentgenowskiej Performix 40 Plus Green Tube Unit do tomografu komputerowego 64-rzędowego Revolution EVO oraz kwota 1 300 000  zł na zakup aparatu rentgenowskiego z ramieniem C);
  • Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu (640 463,00 zł na zakup: niskotemperaturowej skrzyniowej zamrażarki oraz dofinansowanie zakupu, dostawy oraz montażu fabrycznie nowego aparatu RTG wraz z dostosowaniem pomieszczeń).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy