Reklama

Wolne miejsca czekają

Opublikowano:
Autor:

Wolne miejsca czekają - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się pierwszy nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Sanoku. Wolne miejsca pozostały jedynie w Zespole Szkół nr 5 i Zespole Szkół nr 2.

Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, największym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyły się ogólniaki. Z powodu dużej ilości chętnych zarząd powiatu postanowił utworzyć dodatkowy oddział w II liceum.

– To nie jest ostateczna decyzja – mówi Wacław Krawczyk, wicestarosta. – Utworzenie oddziału uzależnione jest od ilości chętnych. Jeżeli faktycznie młodzież chce uczyć się w liceum, to przy 105 punktach ma teraz taką możliwość. Na podjęcie decyzji uczniowie mają jeszcze miesiąc, bo wędrówka między szkołami trwa tak naprawdę do września – dodaje.

Utworzenie dodatkowej klasy w II liceum sprawi, że obydwa sanockie licea będą miały po pięć oddziałów klas pierwszych.

Sytuacja nie wygląda natomiast optymistycznie w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku. Tam do obsadzenia pozostało aż 39 miejsc (23 w technikum i 16 w zasadniczej szkole zawodowej).

– Jestem zaskoczony, że brakuje chętnych do technikum geodezyjnego oraz do szkół zawodowych na kierunki murarz-tynkarz – komentuje Krawczyk. – Nie ukrywam, że właśnie fachowców z takim wykształceniem potrzeba na lokalnym rynku bardzo wielu.

W ZS nr 5 w technikach pozostało jeszcze 7 wolnych miejsc w zawodzie fototechnik, 7 – technik geodeta, 8 – technik obsługi turystycznej, 1 – technik żywienia i usług gastronomicznych.

Ostatnie miejsce czeka na gimnazjalistę w ZSZ nr 2 w Sanoku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE