Reklama

Wójt z absolutorium

Opublikowano:
Autor:

Wójt z absolutorium - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko, otrzymał absolutorium, ale z pewnym niedosytem. Trzech radnych wstrzymało się od głosowania.

Ostatnia sesja w gminie Bukowsko została podzielona na sesję absolutoryjną i zwyczajną. W drugiej części zebrania wójt Błażejowski poinformował radnych o swojej działalności między sesjami.
 
Sprawy gruntowe
1 czerwca podpisano akt notarialny na sprzedaż działki w Pobiednie. W związku ze sprzedażą nieruchomości w Zboiskach, na której znajduje się budynek szkoły, jest prowadzona korespondencja z pełnomocnikami kobiety, która nie skorzystała z pierwszeństwa do zajmowanego lokalu na podstawie umowy najmu. 13 czerwca planowano podpisać umowę dzierżawy gruntu rolnego o powierzchni 22 ha w Zboiskach na sześć lat. Jednak wyłoniony w przetargu dzierżawca nie przystąpił do podpisania umowy. Rozpisano więc kolejny przetarg na 17 lipca. - Jeśli ta osoba będzie chciała przystąpić do  kolejnego przetargu, nie można jej tego zabronić - odpowiedział Błażejowski na pytanie, czy niedoszłemu dzierżawcy można zabronić przystąpienia do kolejnego przetargu. - Traci tylko wadium. Na 14 lipca wyznaczono przetarg na działkę o powierzchni 115 m2 w Tokarni. Na trzy lata do dzierżawy wyznaczono część działki w Nowotańcu. Wysokość miesięcznego czynszu to 150 zł brutto.
 
Sprawy drogowe
Gmina Bukowsko otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego na modernizację dróg dojazdowych i rolniczych. 54 tys. zł uzyskała poscaleniówka w Bukowsku, która nie wymaga udziału gminy. Z kolei 52 tys. zł zostanie przeznaczonych na trzy drogi: w Wolicy, Nagórzanach i Tokarni. Bukowski samorząd będzie musiał dołożyć 20% swojego udziału. Przeglądu tych dróg dokonano 23 czerwca. Jak poinformował wójt, po opracowaniu kosztorysów nastąpi zgłoszenie robót do starostwa powiatowego.
 
Sprawy różne
Wójt Błażejowski poinformował, że sprzedano ponad 40 m3 jesiona oraz 50 m3 buka z lasu Wola Sękowa za 43 tys. zł brutto. Uzyskano również 1860 zł ze sprzedaży drewna użytkowego dla mieszkańców. 1 czerwca miała miejsce rozprawa z powództwa mieszkańca przeciwko gminie Bukowsko o wydanie nieruchomości. Uczestniczył w niej biegły geodeta, który nie potwierdził zarzutów wnioskodawcy. Na 19 lipca zaplanowano kolejną rozprawę. 22 czerwca podpisano umowę z nowymi najemcami lokalu w Nowotańcu, gdzie znajdowała się kwiaciarnia. Zgłoszono dwie szkody powodziowe do uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia dla Zespołu Szkół i Przedszkola w Bukowsku. Przeprowadzono szacowanie szkód w wyniku nawałnicy, która miała miejsce 12-13 maja na terenie gminy Bukowsko. W związku z tym przesłano dokumentację do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odnośnie strat w trzynastu gospodarstwach rolnych na obszarze 7 ha upraw. Szacowane szkody wynoszą 9 tys. zł. 7 maja zorganizowano posiedzenie komisji alkoholowej, na którym sporządzono wniosek o leczenie odwykowe do Sądu Rejonowego w Sanoku.

Więcej w 27 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE