Reklama

W Sanoku niebawem rozpocznie się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych

Opublikowano:
Autor:

W Sanoku niebawem rozpocznie się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w czwartek na Podkarpaciu rozpocznie się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Uroczyste rozpoczęcie zmagań zaplanowano w Sanoku.

Olimpiada potrwa do 15 marca i weźmie w niej udział ok. 1400 uczestników z 15 województw. W tej liczbie jest ok. 1100 zawodników, a także trenerzy i personel pomocniczy.

W czasie konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl podkreślał fakt, że infrastruktura sportowa na Podkarpaciu rozwija się bardzo dobrze, zwłaszcza na południu regionu, w tym w Sanoku.

- Pragnę podziękować wszystkim samorządom, które zaangażowały się w inicjatywę - mówił. - Samorząd województwa wspiera ją kwotą prawie pół miliona złotych, ale gdyby nie było aktywności innych, ta olimpiada nie mogłaby się odbyć.

O zaangażowaniu samorządów mówiła również wicemarszałek Maria Kurowska.

 - Koszt olimpiady to 1 mln 300 tys. złotych, z czego samorząd województwa daje 450 tys. - zaznaczyła. - Większość z tych pieniędzy przeznaczamy na doposażenie istniejącej infrastruktury, co jest bardzo ważne, bo w ten sposób zapewniamy na przyszłość dobre warunki do trenowania naszym zawodnikom. Sfinansowaliśmy m.in. zakup zbiornika do schładzania wody dla potrzeb zaśnieżania biegowych tras narciarskich czy maszynę do profilowania łuków na torze łyżwiarskim.

 Obecny na konferencji Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, zapewniał o dobrym przygotowaniu miasta do imprezy.

 - Chciałem podziękować marszałkowi za powierzenie tak odpowiedzialnej roli gospodarza uroczystego otwarcia olimpiady. Cieszymy się, że ma ono miejsce w Sanoku, bo właśnie u nas w obszarze sportu dzieje się naprawdę bardzo dużo - powiedział.

Podkarpackie będzie już po raz czwarty gospodarzem olimpiady w sportach zimowych. Głównym organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaś gospodarzem Województwo Podkarpackie.

Oficjalne otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Podkarpackie 2018 odbędzie się 7 lutego o godz. 17.00 w Arenie Sanok. W programie znajdzie się między innymi pokaz umiejętności młodych zawodników jeżdżących figurowo na lodzie (UKS Mors Dębica) oraz młodych hokeistów (UKS Niedźwiadki Sanok), a także pokaz laserów.

Marek Drwięga z Sanoka odczyta apel olimpijski oraz zapali znicz. To utytułowany wychowawca wielu znakomitych łyżwiarzy szybkich, między innymi uczestniczącej w komitecie honorowym OOM wielokrotnej olimpijki Katarzyny Bachledy-Curuś oraz debiutującego w tym roku w Pyeonchang Piotra Michalskiego.

 

Podczas zawodów młodzi sportowcy będą walczyć o medale w 12 konkurencjach w 8 lokalizacjach:

biathlon - Kościelisko

curling - Krynica

hokej na lodzie - Sanok

łyżwiarstwo figurowe - Sanok

łyżwiarstwo szybkie - tor długi - Sanok

łyżwiarstwo szybkie - tor krótki - Sanok

narciarstwo alpejskie - Ustrzyki Dolne

narciarstwo klasyczne - Ustianowa

skoki narciarskie i kombinacja norweska - Zakopane

saneczkarstwo - Krynica

snowboard - Ustrzyki Dolne

Koszykówka - mężczyzn (Łańcut) i kobiet (Stalowa Wola)

 

Część lokalizacji wybrano poza województwem podkarpackim ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury w regionie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE