Reklama

Kontrola zbiorników bezodpływowych i oczyszczalni ścieków w gminie Sanok. Kolejność wiosek już wyznaczona!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Kontrola zbiorników bezodpływowych i oczyszczalni ścieków w gminie Sanok. Kolejność wiosek już wyznaczona! - Zdjęcie główne

Trwają kontrole w gminie Sanok | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kontrola zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Sanok rozpoczęła się 4 maja. Sołtysi otrzymali niezbędne dokumenty i rozprowadzają je wśród mieszkańców. Znamy harmonogram kontroli, sprawdź kiedy będzie w twojej wiosce.

W związku z wejściem w życie nowych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach odgórnie nałożony został na Wójta obowiązek prowadzenia kontroli wszystkich nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe (szamba) oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków. 

Według ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciele nieruchomości są zobowiązani do udokumentowania usuwania nieczystości ciekłych z ich terenu poprzez podpisanie umowy z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na tego typu działalność i opłacenie tych usług. Nie przestrzeganie tego obowiązku lub utrudnianie kontroli podlega karze grzywny w wysokości do 500 zł, a w przypadku skierowania sprawy do sądu, karze grzywny do 5000 zł.

W związku z tym, mieszkańcy określonych miejscowości muszą wypełnić druk zgłoszenia o posiadaniu zbiornika bezodpływowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków oraz dostarczyć go wraz z dokumentami potwierdzającymi wywóz nieczystości do Urzędu Gminy Sanok w pokoju 502 (V piętro) w godzinach pracy urzędu od poniedziałku do piątku między 7:30 a 15:30, albo przesłać to pocztą na adres Urzędu Gminy Sanok, ul. Kościuszki 23, 38-500 Sanok. Obecnie przeprowadzane są kontrole w miejscowościach Dębna i Liszna, a termin na dostarczenie dokumentów upływa 31.05.2023.

 Nalezy dodać, że po wskazanym terminie upoważnieni przez Wójta Gminy Sanok pracownicy w trybie art. 9u ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz art. 379 i art. 380 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, będą kontrolować umowy oraz rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych. Trzeba zaznaczyć również, że niedopuszczalne jest bez ścieki z budynków mieszkalnych były gromadzone i wywożone wspólnie z gnojówką lub gnojowicą na grunty rolne

- informuje nas Beata Michniowska z Gminy Sanok. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy