Reklama

Uwaga! Poczta Polska nie pobiera opłat za dezynfekcję przesyłki

Opublikowano:
Autor:

Uwaga! Poczta Polska nie pobiera opłat za dezynfekcję przesyłki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W porę zareaguj na próbę ataku oszustów. Jeśli SMS-em otrzymasz informację o treści: „Twoja przesyłka została skierowana do obowiązkowej dezynfekcji. Prosimy o podjęcie natychmiastowych kroków na https://pocztapolska…” zignoruj tę wiadomość i nie wchodź w załączony do niej link. Przez takiego SMS-a możesz stracić pieniądze!

Oszuści w czasie epidemii koronawirusa nie pozostają bezczynni. Nowe oszustwo to próba uśpienia czujności. Uwaga na wiadomość, której treść sugeruje, że wysłała ją Poczta Polska. Jeśli oczekujesz na przesyłkę trzeba zachować czujność.

Osoby oczekujące na przesyłkę, mogą otrzymać niepokojące wiadomości SMS. W treści SMS-a jest informacja o konieczności opłaty za dezynfekcję przesyłki. Żeby dokonać tej opłaty koniecznym jest skorzystanie z załączonego linku z wiadomością. Szczęście mają ci, którzy w porę się zorientują o próbie oszustwa. Po kliknięciu na link wyświetla się informacja, że należy się zalogować się w swoim banku i zapłacić 50 gr. To kolejna z przestępczych prób oszustw i kradzieży zgromadzonych na kontach bankowych oszczędności. Cyberprzestępcy wysyłają pod losowe numery telefonów wiadomości SMS, w których podszywają się między innymi pod pocztę, ale zdarzają się również przypadki, że „udają” również inne firmy czy instytucje cieszące się zaufaniem (np. pracowników sektora energii, telefonii komórkowej). 

Poczta Polska nie wysyła SMS-ów dotyczących konieczności dokonania dodatkowej płatności z tytułu dezynfekcji w celu otrzymania przesyłki. Otrzymane SMS-em lub e-mailami informacje o zmianie cennika i konieczności dopłaty niewielkiej sumy, często usypiają czujność odbiorcy, który loguje się za pośrednictwem zamieszczonego w wiadomości fałszywego linku do strony wyłudzającej dane, pozwalające okraść konto. 

W tym szczególnym czasie pandemii, kiedy wielu z nas korzysta z usług dotyczących zakupów internetowych, apelujemy o szczególną ostrożność w trakcie płatności. Przestępcy usiłują na różne sposoby uzyskać od pokrzywdzonych dane dotyczące logowania (czy to do banków, czy też na portale społecznościowe itp.).

Apelujemy o szczególną ostrożność, oraz, aby o takich próbach oszustw informować także osoby starsze. Pamiętaj! Nie klikaj!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE