Reklama

Uroczyste otwarcie Mini Skate Parku w Sanoku [FOTO+VIDEO]

Opublikowano: pon, 31 sie 2020 15:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 29 sierpnia br. z udziałem władz Sanoka oraz miasta partnerskiego Humenne odbyło się oficjalne otwarcie miniskateparku przy ul. Mickiewicza. Impreza odbyła się w ramach realizacji projektu pn. „Aktywni na Szlaku Ikon – rowerem z Sanoka do Humennego” Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Młodzi sanoczanie już od kilku dni korzystają z urządzeń typu pumptrak i minirampa – obiektów, które zostały zamontowane w ramach realizacji projektu. Imprezę przeprowadziła Sanocka Fundacja Rozwoju Sportu, a w jej ramach zorganizowane zostały konkursy i pokazy.

Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz miast Sanoka i Humennego, zebrani podziwiali występy zespołu akrobatycznego Spartanie.

Konkursy prowadził Piotr Gembalik – sanoczanin, doświadczony rowerzysta wyczynowy, zdobywca wielu nagród, który przed rozpoczęciem przedstawił krótki instruktaż bezpiecznej jazdy po urządzeniach.

Puchary i dyplomy wszystkim uczestnikom wręczali burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski, burmistrz miasta Humennego –  PhDr. Ing. Miloš Meričko, radny Rady Miejskiej w Humennem – Tomas Sudik, zastępca burmistrza miasta Sanoka Grzegorz Kornecki, prezes Sanockiej Fundacji Rozwoju Sportu Kamil Frącek, redaktor naczelna Tygodnika Sanockiego – Emilia Wituszyńska oraz zawodnik Karol Kuś.

W pierwszym konkursie zorganizowanym na pumtracku w „jeździe rowerem na czas” udział wzięło 14 zawodników, pierwsze miejsce zajął Karol Kuś z czasem 14,43 s drugie Patryk Bembenek, zaś trzecie Łukasz Mosur.

W drugiej konkurencji w „jeździe hulajnogą na czas” po pumptracku udział wzięło 11 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Paweł Dąbrowski, drugie Jakub Kosturski, trzecie Jan Dąbrowski.

Ostatnia konkurencja odbyła się na minirampie i wymagała większych umiejętności, bowiem uczestnicy popisywali się różnymi trickami na hulajnodze, deskorolce i rowerze. Każdy z uczestników miał 1,5 minuty na popisowy pokaz. Na zakończenie imprezy swój układ zaprezentował zespół break-dance. Wśród zawodników oraz uczestników imprezy rozdawane były foldery promujące Szlak Ikon i Szlak Wojaka Szwejka wydane w ramach realizowanego projektu. Uczestnicy imprezy i zawodnicy mogli częstować się watą cukrową, popcornem oraz ciepłymi przekąskami. Animatorki Sokolików zapewniły zabawy dla najmłodszych. W wyznaczonej strefie rozrywkowej starsi i młodsi chętnie korzystali z instruktażu jazdy na hulajnogach elektrycznych i segewayach. Chętnych nie brakowało. O bezpieczeństwo wszystkich zadbali strażnicy miejscy i medycy, których pomoc na szczęście nie była często konieczna. Zachęcamy do korzystania z miniskateparku przy ul. Mickiewicza.

 

Tekst: Oficjalna strona miasta Sanoka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE