Reklama

Uroczyste obchody Święta Policji w Sanoku [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, na dziedzińcu sanockiego zamku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjanci odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Święto było również okazją, aby nagrodzić i wyróżnić funkcjonariuszy za trud, jaki wkładają w pełnienie codziennej służby.

Obchody Święta Policji w Sanoku rozpoczęła msza święta w intencji policjantów, pracowników policji, emerytów policyjnych i ich rodzin, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Następnie na dziedzińcu sanockiego zamku odbył się uroczysty apel.

W obchodach uczestniczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp.Tadeusz Szymanek oraz przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci służb mundurowych, instytucji i organizacji współpracujących z sanocką Policją w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. 

Uroczystościom przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Sanoku nadkom. Krzysztof Łopuszański, który przywitał zaproszonych gości. Następnie w swoim przemówieniu nawiązał do 100-letniej rocznicy powstania Policji Państwowej. Komendant  zwracał uwagę na zadania służby oraz odpowiedzialność i rzetelność niezbędną przy ich realizowaniu. Przełożony sanockich policjantów skierował również słowa podziękowania dla władz samorządowych oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji lokalnych za codzienną współpracę.

Kolejną częścią uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusza Szymanka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku nadkom. Krzysztofa Łopuszańskiego awanse na wyższe stopnie otrzymało 41 funkcjonariuszy, w tym:

  • 1 w korpusie oficerów młodszych
  • 18 aspirantów
  • 13 podoficerów
  • 9 w korpusie szeregowych

W trakcie uroczystości zasłużonym funkcjonariuszom oraz przedstawicielom instytucji wręczone zostały medale. Kapituła Naczelnej Komendy Polskich Drużyn Strzeleckich Krzyżem Oficerskim II Klasy odznaczyła insp. Tadeusza Szymanka,  nadkom. Krzysztofa Łopuszańskiego i kom. Tomasza Balawajdra, natomiast Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali podkom. Arkadiusz Bober, asp. szt. Stanisław Stabryła oraz st. asp. Maciej Twardy.  

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach, w ciepłych słowach dziękowali policjantom za ich dotychczasową służbę oraz życzyli im sukcesów w dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa na terenie powiatu sanockiego.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podkreślił, że powiat sanocki jest jednym z najbezpieczniejszych powiatów w województwie oraz złożył podziękowania i życzenia wszystkim policjantom. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE