Reklama

To ostatni dzwonek na złożenie oferty w ramach programu „Maluch+”

Opublikowano:
Autor:

To ostatni dzwonek na złożenie oferty w ramach programu „Maluch+” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Adresowany jest on do jednostek samorządu terytorialnego i obejmuje dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. – Nie ma na co czekać – zachęca minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W ramach pozostałych modułów nabór ofert potrwa do 6 listopada br. Do wzięcia jest w sumie 450 mln zł.

Dzisiaj już co czwarty maluch objęty jest opieką żłobkową. W całej Polsce działa ponad 6,6 tys. żłobków i klubów dziecięcych oferujących ok. 191 tys. miejsc opieki. To o ok. 100 tys. miejsc więcej niż w roku 2015. W ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+” powstać ma 20,5 tys. nowych miejsc opieki, a blisko 90 tys. już istniejących otrzyma dofinansowanie dalszego funkcjonowania.


– Bardzo ważne jest, by takich miejsc przybywało – to realne wsparcie dla rodziców, którzy chcą lepiej godzić życie rodzinne z pracą zawodową. Dlatego gorąco zachęcam do składania ofert w ramach przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”. To 450 mln zł na tworzenie nowych i dofinansowanie funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad maluszkami – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Samorządy powinny się spieszyć. Ważne terminy!

Oferty można składać:

 • w przypadku modułu 1 – do 16 października br.

 • w pozostałych – termin upływa 6 listopada br.

 • Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej MRiPS w następujących terminach:

  • moduł 1 – do 27 listopada br.

 • moduły 2-4 – do 15 stycznia 2021 roku.

 • Oferty można składać w formie pisemnej do właściwego Urzędu Wojewódzkiego ze względu na położenie gminy, na której terenie prowadzona jest instytucja opieki lub planowane jest utworzenie instytucji, lub w formie elektronicznej poprzez platformę ePUAP.

  Moduły programu „Maluch+”. Kto może złożyć wniosek, czego dotyczy dofinansowanie?

  • Moduły 1a i 1b – adresowane są do jednostek samorządu terytorialnego. To dofinansowanie utworzenia w 2021 r. nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi (w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki) oraz ich funkcjonowania.

 • Moduł 2 – adresowany do jednostek samorządu terytorialnego – obejmuje dofinansowanie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 utworzonych przez jst z udziałem wcześniejszych edycji programu, w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki.

 • Moduł 3 – zakłada dofinansowanie tworzenia w 2021 r. miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (w tym dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki) oraz ich funkcjonowania.

 • Moduł 4 – dofinansowanie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (w tym dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki).

 • UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE