Reklama

Szpitale z dofinansowaniem

Opublikowano:
Autor:

Szpitale z dofinansowaniem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzkie oddziały NFZ ogłosiły listy placówek, które zostaną włączone w sieć szpitali, a tym samym otrzymają dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wśród szczęśliwców znalazły się SPZOZ w Sanoku, Lesku i Ustrzykach Dolnych.

Wykaz jest ważny od 1 października br. do 30 czerwca 2021 roku. Do 26 września lista będzie jeszcze uzupełniona o placówki, które aby wejść do sieci, musiały się połączyć.

- Rozwiązania zawarte w projekcie ustawy zagwarantują odpowiedni poziom, a także ciągłość i stabilność finansowania szpitali, których funkcjonowanie jest niezbędne dla zapewnienia Polakom opieki zdrowotnej. Szpitale, spełniające kryteria kwalifikacyjne określone w ustawie i projekcie rozporządzenia, utworzą tzw. sieć szpitali, czyli system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) - czytamy na stronie NFZ.

Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, szpitale z siecią spowodują, że pacjenci uzyskają łatwiejszy dostęp do przyszpitalnych poradni oraz otrzymają kompleksową opiekę w szpitalu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE