Reklama

Szkolne pogadanki o czadzie - czyli uczmy jak dbać o bezpieczeństwo w domu

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O tym, na co szczególnie zwracać uwagę podczas Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i ferii zimowych, tak aby ten czas okazał się bezpiecznym, mówili uczniom przedstawiciele ustrzyckiej komendy policji oraz straży pożarnej.

W trosce o bezpieczny wypoczynek ustrzyccy policjanci i strażacy prowadzą w szkołach spotkania podczas których przypominają zasady bezpiecznych zachowań. Policjantka wspólnie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Czarnej i Szkoły Podstawowej w Lutowiskach. 

Podczas prowadzonej pogadanki oprócz zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, mundurowi zwracali uwagę na bezpieczeństwo w czasie świąt i w czasie Sylwestra. Funkcjonariusze przestrzegali przed konsekwencjami negatywnych zachowań.

Strażak przedstawił uczniom podstawowe informacje dotyczące tlenku węgla nazywanego „czadem”. Tłumaczył jak ustrzec się przed zatruciem,  jak postępować w sytuacjach podejrzenia obecności tlenku węgla w pomieszczeniach. Opowiedział również o najczęściej spotykanych przyczynach powstawania tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych.

W związku z powyższym policjanci i strażacy apelują, aby zrobić wszystko by właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą, sprawdzając wentylację i wyposażając mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE