Reklama

Szkoła Podstawowa nr 2 pierwszą sanocką podstawówką z Akredytacją Erasmus+ na lata 2023-2027

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum redakcji

Szkoła Podstawowa nr 2 pierwszą sanocką podstawówką z Akredytacją Erasmus+ na lata 2023-2027 - Zdjęcie główne

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku | foto archiwum redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 31 stycznia 2023 r. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności opublikowała wyniki konkursu wniosków złożonych do października 2022r. W gronie 208 zwycięskich szkół (na 456 aplikujących z całej Polski) na wysokim - 42 miejscu, znalazła się sanocka Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św.Kingi, która otrzymała Akredytację Programu Erasmus+ w sektorze Edukacja Szkolna Akcja 1 na lata 2023-2027.

Przyznanie Akredytacji oznacza, że eksperci Narodowej Agencji uznali, iż cele, działania i pomysły na rozwój placówki są przemyślane i dobrze zaplanowanie. To doskonała wiadomość dla obecnych i przyszłych uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr w Sanoku.


W ramach projektu każdego roku 24 uczniów ze szkoły będzie miało możliwość doskonalenia języka obcego oraz rozwoju osobistego podczas wyjazdów do szkół partnerskich za granicą. Projekt przewiduje również coroczne wyjazdy grupy nauczycieli na zagraniczne szkolenia metodyczne. Przypomnieć warto, że Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – jest to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 roku.


Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Europejski budżet programu do 2027 wynosi 26,2 miliarda euro. Wraz z nową perspektywą finansową poszerzono założenia Erasmusa+, który w rezultacie stał się bardziej innowacyjny i inkluzywny, a także bardziej cyfrowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy