Reklama

Sytuacja powodziowa w powiecie sanockim [FOTO]

Opublikowano: pt, 24 maj 2019 09:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Intensywne opady deszczu w ostatnich dniach sprawiły, że w powiecie sanockim strażacy musieli interweniować przy zalanych posesjach, piwnicach czy zatkanych przepustach. Wczoraj (23.05) ratownicy byli dysponowani m.in. do Mrzygłodu i Pobiedna.

Siedem zastępów Straży Pożarnej uczestniczyło wczoraj w akcji powodziowej w Hłomczy i  Mrzygłodzie. Zwłaszcza w tej drugiej miejscowości strażacy mieli pełne ręce roboty. 

Ratownicy za pomocą worków z piaskiem zabezpieczali dobytek mieszkańców, których posesje były zalane , dodatkowo potrzebne było odetkanie niedrożnego przepustu. Działania zakończono po godz.21.

 

SiŚ:
- JRG Sanok,
- OSP KSRG Tyrawa Wołoska,
- OSP KSRG Niebieszczany,
- OSP Hołuczków,
- OSP Mrzygłód,
- OSP Hłomcza,
- OSP Rakowa.

 

Natomiast w Pobiednie ochotnicy z miejscowej jednostki OSP po godz. 15:30 zostali zadysponowani do niedrożnego przepustu.

 

Silny nurt strumienia podmył brzeg i uszkodził część pobocza jezdni. Usuwisko zostało oznaczone taśmą ostrzegawczą , oraz zgłoszone do zarządcy drogi. Nasze działania polegały na jego udrożnieniu za pomocą bosaka oraz silnego prądu wody – relacjonują strażacy z Pobiedna.

 

 

Dla województwa podkarpackiego wydano ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia, co oznacza, że Stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów alarmowych 

 

Województwo podkarpackie jest również objęte ostrzeżeniem meteorologicznym 1 stopnia, tzn że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

 

 

 

 

Fot. OSP Hołuczków/ OSP Pobiedno / Sanok112

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.