Reklama

Sukces podkarpackich strażaków na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej

Opublikowano:
Autor:

Sukces podkarpackich strażaków na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sześć medali - trzy złote i trzy srebrne - zdobyli polscy strażacy podczas Mistrzostwach Świata Strażaków, które odbyły się w Korei Południowej. W medalowej ekipie było czterech strażaków z Podkarpacia.

13 Mistrzostwa Świata Strażaków rozegrane zostały w mieście Chungju w Korei Południowej. W imprezie udział wzięło 6600 sportowców z 63 państw świata. Rywalizowali oni w 75 różnych dyscyplinach sportowych. Polskę w Korei Południowej reprezentowało sześciu strażaków, w tym czterech z Podkarpacia.

- Czteroosobowa delegacja funkcjonariuszy PSP z Podkarpacia, członków SKP Strażak w składzie: Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie, Marcin Biedka z KM PSP w Krośnie, Robert Kubit z KM PSP w Krośnie oraz Mateusz Telesz z KW PSP w Rzeszowie przebywała w Korei 11 dni i wzięła udział z zawodach biegowych Cross Country – 10 km i 5 km  - relacjonuje Mateusz Telesz, KW PSP Rzeszów.

Dwóch kolejnych strażaków z Polski: mł. kpt. Michał Barczyk z KM PSP w Warszawie i mł. asp. Adam Ojrzyński z KM PSP w Łodzi na Półwysep Koreański przylecieli w późniejszym terminie, aby wziąć udział w zawodach siatkówki halowej dwójek.

W rozegranym 15 września biegu Cross Country na dystansie 7,5 km, Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie został Mistrzem Świata Strażaków w kategorii wiekowej 35-45 lat, a Robert Kubit z KM PSP w Krośnie – Wicemistrzem Świata Strażaków w kategorii wiekowej poniżej 34 lat. Piąte miejsce w kategorii wiekowej poniżej 34 lata zajął trzeci z Polaków Marcin Biedka z KM PSP w Krośnie.

W kolejnym dniu swoich startów (17 września) podkarpaccy strażacy wzięli udział w biegu ulicznym na 10 km oraz 5 km. Na dłuższym dystansie bezkonkurencyjny był Andrzej Szpunar. Rzeszowianin na mecie zameldował się z czasem 34.38 min, jako pierwszy spośród wszystkich uczestników biegu, wygrywając swoją kategorię wiekową (35-44 lata). Robert Kubit dystans 10 000 metrów pokonał w czasie 37.22 min, co pozwoliło mu na zdobycie srebrnego medalu w kategorii wiekowej 30-34 lata. Marcin Biedka wystartował w biegu na 5 km i ukończył go na drugim miejscu w kategorii wiekowej 30-34 lata (czas – 19.40 min) zdobywając srebrny medal.

Starty drużyny siatkarzy halowych podzielone były na dwa dni. Kwalifikacje odbyły się 15 września, natomiast finały dzień później. Michał Barczyk i Adam Ojrzyński byli bezkonkurencyjni w obydwu dniach zawodów wygrywając wszystkie swoje mecze i zdobywając złoty medal.

Sportowe zmagania strażaków z całego świata zakończono kameralną imprezą pożegnalną, na której odbyło się oficjalne przekazanie sztandaru organizacji World Firefighters Games WA Inc. przyszłemu gospodarzowi mistrzostw, którym w roku 2020 będzie Duńskie miasto Aalborg.

Warto podkreślić, że oprócz ogromnego sukcesu sportowego jakim było zdobycie 6 medali (3 złote, 3 srebrne), udział naszych strażaków w 13 Mistrzostwach Świata Strażaków w Chungju był świetną formą promocji Polski i jej barw na arenie międzynawowej w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Opracowanie: sekc. Mateusz Telesz, KW PSP Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE