Reklama

Strażnicy jak listonosze

Opublikowano:
Autor:

Strażnicy jak listonosze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wygaszanie Szkoły Podstawowej nr 7 na Dąbrówce powoli staje się faktem. Strażnicy miejscy dostarczają rodzicom listy z informacją o likwidacji placówki.

Nie wszystkim mieszkańcom podoba się taki sposób powiadamiania. Uważają bowiem, że straż miejska służy do innych celów, a takie niezapowiedzianie wizyty funkcjonariuszy wzbudzają niepokój wśród mieszkańców. Jedna z kobiet dodaje, że strażnicy są opłacani z podatków, a od roznoszenia listów jest listonosz.

Dlaczego więc burmistrz Tadeusz Pióro zdecydował się wysłać z listami strażników miejskich?

- Listy wysyłaliśmy pocztą, pracownicy również dowozili - tłumaczy włodarz. - Część osób przyjęła powiadomienia odnośnie wygaszania tej szkoły, natomiast część mieszkańców nie przyjęła lub nie mogła przyjąć, gdyż w domach są dopiero wieczorem. Podjęliśmy więc próbę, aby informacja o likwidacji, która jest bardzo ważna zarówno dla Dąbrówki, jak również dla reszty miasta, dotarła do wszystkich. Do tego celu, szczególnie w popołudniowych godzinach, wykorzystaliśmy kilka razy straż miejską.

Burmistrz dodaje, że w najbliższym czasie decyzja o wygaszaniu bądź niewygaszaniu SP nr 7 zostanie podjęta przez kuratora oświaty i wojewodę podkarpackiego.

- Zaakceptuję każdą z decyzji - mówi. - Jeżeli placówka będzie wygaszana, mamy bardzo konkretną ofertę dla mieszkańców Dąbrówki, jeżeli chodzi o ich przedszkole, bibliotekę i później dom kultury w miejscu szkoły.
Sanocki magistrat do końca lutego było zobowiązany do poinformowania mieszkańców dzielnicy, w tym rodziców dzieci o zamiarze wygaszania szkoły.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE