Reklama

Strajk głodowy w sanockim szpitalu. O 13 dołączą kolejne pielęgniarki

Opublikowano:
Autor:

Strajk głodowy w sanockim szpitalu. O 13 dołączą kolejne pielęgniarki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy kolejne pielęgniarki dołączą dzisiaj o godzinie 13 do strajku głodowego, który od dwóch dni trwa w sanockim szpitalu. Protest trwa od środy, głodować będzie już łącznie 11 osób. Do tej pory do pielęgniarek nie pofatygował się ani starosta sanocki, ani dyrektor szpitala.

Strajk rozpoczął się w środę o godzinie 13. Głodówkę rozpoczęło wtedy pięć pielęgniarek, trzy kolejne dołączyły w czwartek o godzinie 13. Dzisiaj głodówkę rozpoczną kolejne trzy pielęgniarki - dwie z zabiegówki na chirurgii i jedna z oddziału intensywnej terapii.

- Strajk eskaluje, bo nikt z nami nie rozmawia - mówi Małgorzata Sawicka, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Sanoku.

- Nie pofatygował się do nas żaden z włodarzy czy radnych. Nikt nawet nie zadzwonił zapytać, jak się czują i czy czegoś nie potrzebują. Mają nas gdzieś! To jest obrzydliwe - mówi Małgorzata Sawicka.

Jutro w sanockim szpitalu ma się odbyć spotkanie zarządu organizacji zakładowej, przedstawicielek Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Sanoku oraz dyrekcji szpitala.

- Nie ma propozycji na stole, nie ma rozmów - ucina szefowa związków. Protestujące zapowiadają, że akcja będzie trwał do skutku.

Strajk głodowy poparły wszystkie pielęgniarki zatrudnione w sanockim szpitalu. Do protestu chce dołączyć ponad 60.

W niedzielę głodujące pielęgniarki wezmą udział wyborach samorządowych.

- Wpisujemy się do komisji wyborczej w sanockim szpitalu. Chcemy, aby pielęgniarki, które głodują miały możliwość zagłosowania. Do wyborów pójdą w koszulkach strajkowych.

Pielęgniarki i położne są w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala od 2014 roku. Domagają się podwyżki pensji i spełnienia kilku innych postulatów, w tym m.in. rewaloryzacji wynagrodzeń.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE