Reklama

Śmierć w eksplozji

Opublikowano:
Autor:

Śmierć w eksplozji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szok i niedowierzanie. 44-letni mieszkaniec Woli Górzańskiej, który wraz ze swoim kolegą próbował rozbroić niewybuch pochodzący z czasów wojny, osierocił 17-letnią córkę. W eksplozji zginął też drugi z mężczyzn.

Do feralnego zdarzenia doszło w sobotę, 21 października.

- Około godz. 18 mieszkańcy Woli Górzańskiej powiadomili policję o wybuchu, który miał miejsce w pobliżu jednego z domów – mówi asp. szt. Katarzyna Antosz- Fechner, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lesku. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni przynieśli niewybuch z lasu i najprawdopodobniej postanowili samodzielnie go rozbroić. W odległości około 30 metrów od domu rozpalili ognisko. Wtedy doszło do eksplozji.

Na miejscu zginął mieszkaniec Woli Górzańskiej, zaś jego kolega z Bydgoszczy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. 

- Na miejsce tragedii od razu przyjechał zespół pirotechników z 21. Brygady Dowodzenia z Rzeszowa – dodaje oficer Antosz- Fechner.-  Pirotechnicy zabezpieczyli niewybuchy, które mogły stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz zneutralizowali je. Zabezpieczyli również inne niebezpieczne rzeczy znajdujące się w domu zmarłego.
Wśród nich były m.in. elementy broni, łuski i amunicja żołnierska.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE