Reklama

Śmierć 63-letniego pacjenta. Są zarzuty dla lekarzy z oddziałów ratunkowych w Sanoku i Lesku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Śmierć 63-letniego pacjenta. Są zarzuty dla lekarzy z oddziałów ratunkowych w Sanoku i Lesku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 lutego 2019 roku wieczorem Facebook obiegł post udostępniony przez mieszkańca Sanoka, który opisał szczegółowo przebieg zdarzeń, jakie miały miejsce a dotyczyły problemów zdrowotnych jego ojca oraz interwencji placówek medycznych w Sanoku, Lesku i Krośnie. Niestety pacjent zmarł a jego rodzina natychmiast złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwym popełnieniu przestępstwa.

Prokuratura Okręgowa w Krośnie wszczęła śledztwo o przestępstwo z art. 160 § 2 kodeksu karnego tj. przestępstwo dotyczące narażenia na ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz o przestępstwo z art 155 tj. o nieumyślne spowodowanie śmierci.

PRZECZYTAJ DRAMATYCZNĄ RELACJĘ RODZINY Z TAMTYCH WYDARZEŃ  >> TUTAJ <<

 

Podjęto czynności dowodowe, prokurator zarządził zabezpieczenie dokumentacji medycznej, wszystkich tych jednostek gdzie pacjent przebywał, w czwartek (7 lutego 2019) została przeprowadzona sekcja zwłok w Collegium Medicum w Krakowie. 

Śledztwo i czynności dowodowe Prokuratury Okręgowej doprowadziło do postawienia zarzutów dwóm osobom: lekarzowi dyżurującemu na szpitalnym oddziale ratunkowym w Sanoku i lekarzowi dyżurującemu na oddziale ratunkowym w szpitalu w Lesku. Są to zarzuty z art. 160 par 2 kk. 

 

Art. 160. Narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Śledztwo w tej sprawie trwało długo, ponieważ Prokuratura Okręgowa powołała w tej sprawie biegłych. To właśnie ze względu na oczekiwanie na ich opinię dopiero teraz, możliwe było postawienie zarzutów. Treść tej opinii dopiero dała podstawy do sformułowania wobec lekarzy zarzutów nieprzeprowadzenia właściwego postępowania diagnostycznego, i co za tym idzie, również niewdrożenia odpowiedniego leczenia. Prokuratura przesłuchała świadków oraz zebrała pełny materiał dowodowy w tej sprawie. Teraz mogą wpłynąć ewentualne wnioski dowodowe obrońców, od tego zależy dalszy przebieg śledztwa. 

CZYTAJ TAKŻE:  Śmierć 63-letniego mieszkańca Zagórza. Pytamy Radnych Powiatu sanockiego o stanowisko w tej sprawie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy