Jest związana z miejscami pobytu obu wybitnych kardynałów. W Pastwiskach blisko miejsca startu rajdu znajdował się przed laty sklepik spożywczy, gdzie przyszły papież oraz państwo Półtawscy zaopatrywali się w podstawowe artykuły żywnościowe. W kościółku obok znajduje się figurka Matki Boskiej Fatimskiej podarowana przez Jana Pawła II. W Rudawce Rymanowskiej trasa przecina tzw. beskidzki Jordan, czyli rzekę Wisłok, w okolicach, w których lubił się kąpać Karol Wojtyła. Następnie łączy się ze szlakiem zielonym i nim dochodzi w Puławach Górnych do szlaku czerwonego.
Z zamieszkałych przez wspólnotę zielonoświątkowców Puław Górnych biegnie szlakiem czerwonym wzdłuż grzbietu pasma Bukowicy, dalej przez połoninę w okolicach Tokarni obniża się w Karlikowie i wznoszącą drogą zanurza w las przechodzi ścieżką obok skalnych bastionów Kamienia. Wreszcie wynurza się z lasu, aby osiągnąć odkryty płaskowyż Wahałowskiego Wierchu, oddalonego o około 3 km od Komańczy. Trasa kończy się w okolicach domu Sióstr Nazaretanek. To tam przez rok na przełomie lat 1955/56 internowany był prymas Stefan Wyszyński. Natomiast Wojtyła przez wiele lat, jeszcze jako biskup, przyjeżdżał nad górny Wisłok, aby wypoczywać, kontemplować i podziwiać piękno Beskidu Niskiego. Ostatni raz był tu w sierpniu 1978 roku, na dwa miesiące przed powołaniem na Stolicę Piotrową. Jego pobyty na tej ziemi są opisane w książce Wandy Półtawskiej "Beskidzkie rekolekcje".
W rajdzie wzięło udział około 30 osób. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy przedsięwzięcia to Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sołectwa Pastwiska i gmina Zarszyn przy współpracy z gminami Komańcza, Rymanów, Bukowsko oraz Nadleśnictwem Rymanów.