Reklama

Sanok. Uroczystości liturgiczne w Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Sanok. Uroczystości liturgiczne w Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 września w parafii pw. św. Trójcy w Sanoku odbyły się uroczystości liturgiczne w Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego z udziałem Arcybiskupa Przemyskiego i Gorlickiego Paisjusza. Mszę św. koncelebrowali: ks. mitrat Jan Antonowicz – proboszcz sanockiej parafii, ks. mitrat Julian Felenczak – proboszcz parafii w Morochowie, ks. prot. Michał Gocko – proboszcz parafii w Komańczy, ks. mytrof. prot. dr Roman Dubec – proboszcz parafii w Gorlicach, ks. prot. Władysław Masajło z Białegostoku, ks. Jan ze Słowacji oraz protodiakon Antoni Jary.

W liturgii uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta: burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski, zastępcy burmistrza: Grzegorz Kornecki i Artur Kondrat, sekretarz Bogdan Struś, oraz przewodniczący Bractwa Św. Cyryla i Metodego Bazyli Piwnik.

 

 

 


 

 

Uroczystości rozpoczęły się od przywitania Władyki u wejścia do cerkwi przez dzieci, Radę Parafialną, burmistrza miasta Sanoka oraz proboszcza ks. mitrata Jana Antonowicza.

 

Podczas homilii arcybiskup podkreślił znaczenie niesienia krzyża chrześcijańskiego przez każdego wierzącego oraz w wymiarze instytucjonalnym, np. przez diecezję na podstawie jej historii. Nawoływał też do życia w prawdzie, miłości, wierze i nadziei oraz sprzeniewierzaniu się grzechowi i złudnym obietnicom tego świata.

 

Liturgię uświetnił występ chóru Irmos pod batutą Marianny Jarej.

 

Po mszy św. Bazyli Piwnik wręczył przyznane przez kapitułę srebrne Ordery Św. Braci Sołuńskich, za szczególne zasługi dla krzewienia kultury prawosławnej i oświaty: ks. mitratowi Janowi Antonowiczowi, Michałowi Gocko i Mariannie Jarej, zaś złoty order arcybiskupowi Paisjuszowi.

 

 

Źródło: Oficjalna Strona Miasta Sanoka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE