Reklama

SANOK: Przedszkole nr 3 od poniedziałku otwarte po miesięcznej przerwie. Przeczytaj raport Sanepidu!

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Przedszkole nr 3 od poniedziałku otwarte po miesięcznej przerwie. Przeczytaj raport Sanepidu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku 25.11.2019 r. Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 3 w Sanoku po prawie miesięcznej przerwie zostaje ponownie uruchomione.

21.11.2019 r. w godzinach popołudniowych SANEPID wyraził zgodę na wznowienie działalności placówki wydając stosowną decyzję.

Szczegółowe informacje udzielane są w sekretariacie placówki tel. 13 46 45 340.

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku dotycząca wystąpienia zbiorowego zatrucia pokarmowego w  Samorządowym Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Sanoku

Po zgłoszeniu przez Burmistrza Miasta Sanok wykonania zabiegów dekontaminacji pomieszczeń i urządzeń w budynkach Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku i przedłożeniu raportu ze stanu przygotowania przedszkola do otwarcia, przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sanoku w dniu 20.11.2019 r. przeprowadzili kontrolę sanitarną w zakresie oceny sytuacji epidemicznej oraz oceny stanu higieniczno-sanitarnego placówki przed wznowieniem jej działalności.

W trakcie kontroli przedłożono dokumentację potwierdzającą wykonanie zabiegów dezynfekcji oraz ozonowania pomieszczeń w obydwu budynkach przedszkola (przy ul. Podgórze 26 oraz ul. Kochanowskiego 2).

Dezynfekcji poddano również samochód dostawczy, którym transportowane będą posiłki z kuchni głównej do oddziału przy ul. Kochanowskiego 2.

Kontrolą objęto pomieszczenia części żywieniowej (kuchnia, zaplecze produkcyjne, magazynowe, część socjalna dla personelu) oraz sale dydaktyczne dla dzieci, łazienki, salę gimnastyczną, pomieszczenia administracyjno-gospodarcze.

Sprawdzono dokumentację medyczną personelu stwierdzając, że zarówno pracownicy biorący udział w produkcji i transporcie, jak i personel pedagogiczny posiada aktualne orzeczenia lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku po zapoznaniu się z wynikami kontroli sanitarnej, weryfikacji raportu ze stanu przygotowania placówki mających zapewnić bezpieczeństwo prowadzonej działalności, po analizie dokumentów, sprawozdań z badań i po ocenie stanu zatrudnionego personelu uznał, że zostały spełnione warunki do wznowienia działalności Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku, ul. Podgórze 26 oraz jego oddziału w Sanoku, ul. Kochanowskiego 2.

Badania kontrolne chorych i zakażonych pałeczką Salmonella Enteritidis prowadzone będą do chwili uzyskania 3 kolejnych wyników ujemnych.

Trudno więc jednoznacznie określić termin zakończenia dochodzenia epidemiologicznego.

Ważna jest codzienna, staranna higiena - mycie i odkażanie rąk, dezynfekcja sprzętu, pomieszczeń oraz uwzględnienie w jadłospisie większości potraw podlegających obróbce termicznej.

Na dzień 22.11.2019 r. stan chorych i zakażonych bezobjawowo wynosi:

- chorych 174 dzieci + 22 zakażonych bezobjawowo,

- chorych 44 osoby personelu + 11 zakażonych bezobjawowo.

Pracę w ww. obiektach może podjąć jedynie personel zdrowy, posiadający aktualne orzeczenia lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku

Marta Żaczek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE