Reklama

SANOK: Po skończonej pracy zamknął koparkę i poszedł do domu. Zapomniał zgasić silnik [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj w nocy zadzwonił nasz alarmowy telefon, który czytelnicy dzwonią z różnymi sygnałami. Ze względu na porę, było juz po północy myśleliśmy, że zdarzył się jakiś wypadek. Jak się okazało interwencja była dość nietypowa, bo dotyczyła koparki pozostawionej z włączonym silnikiem.

Nasza służbowa komórka odezwała się tuż po północy. Czytelnik, mieszkaniec Sanoka poinformował nas, że na ul.Langiewicza pomiędzy blokami, stoi koparka na włączonym silniku. Nie wie, czy ktoś zapomniał ją wyłączyć, czy doszło do jakiejś awarii, czy może komuś coś się stało.


Pojechaliśmy na miejsce, i fakt się potwierdził. Koparka pracowała na wysokich obrotach, a kabina była pusta i zamknięta. Wokoło koparki było sporo nawiezionej ziemi i głęboki wykop z zaworem wodnym w środku. Poinformowaliśmy dyżurnego KPP Sanok o zdarzeniu. Przybyły na miejsce patrol policji sprawdził okolicę, jednak nigdzie nie było żadnej informacji o tym, kto jest wykonawcą tej inwestycji. Jak się okazało, jest to teren prywatny. Oprócz zakłócenia ciszy nocnej istniało ryzyko samozapłonu koparki (zbyt długo pracowała na wysokich obrotach). Funkcjonariusze Policji podjęli działania, aby ustalić właściciela terenu. 

 

Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Kabina pojazdu była zamknięta, a silnik pracował. Ustalili operatora pojazdu. Mężczyzna oświadczył, że był przekonany, że po zakończonej pracy wyłączył silnik i zamknął pojazd. Udał się na miejsce i wyłączył silnik, dla bezpieczeństwa odpiął także akumulator, gdyż podejrzewał, że mogłoby dojść do awarii pojazdu. Sanocka Policja prowadzi dalsze czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie, jednakowo pod kątem art. 60 ustawy prawa o ruchu drogowym i zakłócenia ciszy nocnej. 

- informuje nas kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

Art. 60. o ruchu drogowym

Zakazy związane z oznakowaniem i użytkowaniem pojazdu

2. Zabrania się kierującemu:

1) oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu;

2) używania pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem;

3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy