Reklama

Reklama

SANOK: Nowa lokalizacja MOPS-u już od przyszłego roku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 27 paź 2019 11:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zmieni swoją siedzibę. Obecny budynek nie spełnia wymaganych standardów, jest niedostosowany, chociażby do obsługi np. osób niepełnosprawnych.

W związku z realizacją nowych zadań i projektów, zwiększa się liczba petentów w instytucji. Pomieszczenia MOPS-u nie pozwalają pracownikom na komfortowe wykonywanie swoich obowiązków, zaś interesantów stawiają w kłopotliwych sytuacjach. Władzom miasta poprzedniej kadencji zwracano uwagę na ten problem, jednak zabrakło skutecznych działań. Po wielu dyskusjach i analizie różnych opcji – brano m.in. pod uwagę przeznaczenie budynku po gimnazjum na Posadzie –zadecydowano o przystosowaniu budynku byłego aresztu śledczego na siedzibę MOPS.

Miasto Sanok otrzymało ten obiekt w zamian za przekazanie działki przeznaczonej na budowę nowoczesnego zakładu karnego przy ul. Stróżowskiej w Sanoku. Lokalizacja przyszłej siedziby MOPS-u znajduje się w centrum, co znacznie ułatwi petentom załatwianie spraw.

Po inwentaryzacji części administracyjno-biurowej byłego aresztu śledczego dokonano analizy dotyczącej ilości pomieszczeń potrzebnych dla MOPS-u. Ustalono, że zagospodarowane zostaną parter i pierwsze piętro. Taki układ będzie optymalny i pozwoli na ergonomiczne rozplanowanie miejsc pracy i obsługi osób zgłaszających się po pomoc do MOPS-u. W tym celu zostały zlecone odpowiednie zakresy prac w poszczególnych pomieszczeniach i na korytarzach. Zapadły pierwsze decyzje o modernizacji sieci internetowej oraz naprawie instalacji elektrycznej poprzez uzupełnienie osprzętu elektrycznego, gniazd i włączników oraz dokonano niezbędnych pomiarów. Przygotowane zostały kosztorysy remontów i adaptacji pomieszczeń. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy naprawach podłóg oraz schodów i malowaniu pomieszczeń. Winda zostanie oddana do użytku w późniejszym terminie, więc na parterze zostaną rozlokowane dwa biura, które będą przeznaczone do obsługi osób z niepełnosprawnością.

Miasto zabiega o jak najszybsze przeniesienie MOPS-u do nowej siedziby, jednak przeszkodą są trudności ze znalezieniem wykonawców niezbędnych robót budowlanych.

 

Źródło: Miasto Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Jurek

  Miasto zabiega o jak najszybsze przeniesienie MOPS-u do nowej siedziby, jednak przeszkodą są trudności ze znalezieniem wykonawców niezbędnych robót budowlanych. Ja jestem chetny !!!

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Maria

  No nareszcie . Szkoda mi tych ludzi co tak pracują . Brak swobody poruszania się , dokumenty w kartonowych pudełkach to jakaś masakra . Przecież oni mają tyle roboty ... Brawo !!!

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Nowe projekty. Smiechu warte

  www.korsosanockie.pl/kat-154,a,3973,jest-pomysl-na-zagospodarowanie-budynku-po-areszci.html

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Wyborca

  Kolejny pomysl i zamiar poprzednikow!!! Trzeba przeniesc mops blizej wyborow na stplek burmistrza!! Bedzie lans. Kolejny. Szkoda tylko ze to niestety ale nie wasz pomysl

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Biedny student

  Wszystkie Grażyny 500+ doskonale już znają przyszłą miejscówkę. To było jedynym powodem odrzucenia innych lokacji, bo gdzie ta jakaś Posada w ogóle jest?

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Same bzdury

  Jakie to są nowe zadania, nowe projekty? Obecny budynek na ul. Zamkowej 30 jest niedostosowany do obsługi np. osób niepełnosprawnych? Areszt będzie dostosowany?