SANOK: Mistrzostwa Polski Juniorów w hokeju na lodzie: UKS Niedźwiadki Sanok – GKS Stoczniowiec Gdańsk [WYNIK + FOTORELACJA]

Wiadomości Wczoraj 19 marca 2019 r. na Arenie Sanok odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w hokeju na lodzie. Sanok gości osiem najlepszych w Polsce juniorskich drużyn w hokeju na lodzie. Do niedzieli rozstrzygnie się kto zostanie Mistrzem Polski Juniorów w 2019 roku.

Sanoczanie niespełna miesiąc temu wywalczyli srebrny medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli w kategorii wiekową dwa lata młodszej. Teraz ta sama drużyna, wzmocniona trzema starszymi zawodnikami walczy z juniorami.

Początek turnieju, pomimo porażki, należy uznać za udany. Rywalem był grający w I lidze Stoczniowiec Gdańsk. Zaczęło się od szybkiego prowadzenia gości 2:0 po 11 minutach gry.

W pierwszych sekundach drugiej tercji gdańszczanie podwyższyli wynik na 3:0. Odpowiedź Niedźwiadków była natychmiastowa – minute później Konrad Filipek otworzył wynik dla sanoczan.

W 30. minucie bramkę na 2:3 zdobył Damian Ginda.

Trzecia tercja rozpoczęła się, podobnie jak druga, od gola gości – było 2:4. Wydawało się, że Stoczniowiec ma mecz pod kontrolą. A jednak. Między 50. a 51. min Konrad Filipek i Maciej Witan doprowadzili do remisu 4:4. O zwycięstwie musiała rozstrzygnąć seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywali gdańszczanie, zwyciężając w nich 3:2.