Reklama

SANOK: Dzieci bawią się w teatr - czyli zajęcia teatralno-plastyczne w BWA

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Dzieci bawią się w teatr - czyli zajęcia teatralno-plastyczne w BWA - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Wakacyjny Ogród Sztuki" przygotowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sanoku ewoluuje. Po warsztatach filmu animowanego, czas na zajęcia teatralno-plastyczne.

- Teatr jest wymagającą sztuką, ale rzadko można spotkać dziecko, które nie nadawałoby się do tego typu warsztatów - mówi Sławomir Woźniak, kierownik BWA. -  Dziecięca pomysłowość, otwartość i chłonność to są atuty potrzebne w stworzeniu całkiem niezłej sztuki.
Chętnych do zabawy z teatrem co roku przybywa. Grupa licząca około 20 dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat pod okiem reżysera Sławomira Woźniaka i plastyczki Joanny Szostak stworzyła własną wersję sztuki. W tym roku wybór padł na śląską legendę Gustawa Morcinka pt. "Jak górnik Bulandra diabła oszukał".

Dzieci miały tydzień, żeby przygotować się do roli. Z pomocą opiekunów najmłodsi sami wykonywali scenografię, kostiumy i rekwizyty. Jak zdradza Sławomir Woźniak, odpowiedzialny za część reżyserską i scenariuszową, młodzi aktorzy mieli wpływ również na adaptację sztuki Morcinka.
Finałem prac była prezentacja spektaklu w miniony piątek na deskach BWA Sanok. Zajęcia zrealizowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w zakresie zagospodarowania wolnego czasu dzieciom. Warsztaty oprócz zapoznania najmłodszych ze sztuką miały na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości, integracji i pracy w grupie, a także umiejętnego radzenia sobie z agresją i problemami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE