Reklama

Remonty na DK 84

Opublikowano:
Autor:

Remonty na DK 84 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na odcinkach drogi krajowej nr 84 przebiegających przez Zagórz prowadzone są prace remontowe. W związku z tym czasami zamykany jest jeden pas. Siłą rzeczy doprowadza to do długich, nieraz kilkukilometrowych korków, szczególnie w godzinach szczytu. Dostaliśmy też telefony od mieszkańców, którzy obawiają się, że termin prac jest nieodpowiedni i mróz zniszczy nową nawierzchnię.

Prace na DK84 w Zagórzu prowadzone są w ramach bieżącego utrzymania dróg przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lesku. Nie był na nie ogłaszany oddzielny przetarg.

– Remont wykonywany jest na odcinkach 200-350-metrowych w miejscach, gdzie występowały największe koleiny – tłumaczy Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału GDDKiA. – Prace polegają na sfrezowaniu, a następnie ułożeniu nowej nawierzchni. Pierwsze prace rozpoczęto we wrześniu. 

Dodatkowo w Zagórzu na ulicy Wolności przeniesione zostało przejście dla pieszych koło szkoły (wcześniej było w okolicach zjazdu do placówki) i wyremontowano chodnik. Odnowiono też dwie zatoki autobusowe. Jeden z kierowców autobusów miejskich (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) wyraził niezadowolenie z prac przy jednej z nich. Jego zdaniem jest zbyt wąska, przez co pojazd nie zmieści się w niej cały.

Gmina Zagórz sfinansowała opracowanie projektu na remont chodnika. Z własnych pieniędzy planuje też przebudowę zjazdu do szkoły.

Czytelnicy pytali się o powody terminu wykonywania prac. Wskazywali, że jesień nie jest odpowiednią porą na takie inwestycje. Sądzą, że mróz może zniszczyć nową nawierzchnię. Jedna osoba przyznaje, że już łatano dziury na naprawianym odcinku.

Rzecznik wyjaśnia, że na terminy wykonywania prac wpływa kilka czynników.

– Jest to uzależnione od m.in. Przyznawanych środków finansowych, czasu trwania postępowań przetargowych czy po prostu potrzeb – mówi.

Pragnie też uspokoić mieszkańców obawiających się o trwałość nawierzchni.

– Mróz jej nie zniszczy – zapewnia. –   Technologia i materiały wykorzystywane do remontów dróg są przystosowane do naszego klimatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE