Reklama

Radosna aktywność

Opublikowano:
Autor:

Radosna aktywność - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bilans swojej działalności przedstawili seniorzy z klubu działającego przy Stowarzyszeniu Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Tuż przed Nowym Rokiem spotkali się w świetlicy w budynku małej stacji kolejowej w Sanoku, aby podsumować projekt, w którym wzięli udział.

Spotkanie zorganizowała Wanda Wojtuszewska, sanocka działaczka, która jako inicjatorka włożyła w realizację projektu „Aktywny i szczęśliwy senior” sporo wysiłku i czasu. Na podsumowanie zaproszono nie tylko uczestników, ale również instruktorów, którzy prowadzili zajęcia oraz osoby, które wniosły szczególny wkład w jego przebieg. Koordynatorami projektu byli: Wojciech Pruchnicki, przewodniczący zarządu głównego oraz seniorka Joanna Hydzik. W uroczystości wzięli udział m.in. Czesława Kurasz, założycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Grzegorz Kozak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku oraz Wiesława Skorek, instruktor i choreograf Formacji Tańca Towarzyskiego „Flamenco”.

Seniorzy uczyli się obsługi komputera i korzystania z Internetu, poznawali prawa obywatela i konsumenta, zasady zachowania bezpieczeństwa oraz zagadnienia z zakresu profilaktyki zdrowia, spotykali się z psychologiem, brali udział w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, gimnastycznych, w tym nordic walking i tanecznych. Uczestniczyli również w dwóch wycieczkach: w Bieszczady, w okolice Soliny i Polańczyka oraz do Przemyśla. Funkcję przewodnika pełnił Wojciech Pruchnicki. 

Jak wspomniała w swoim sprawozdaniu Wanda Wojtuszewska, pomimo licznych perypetii projekt udało się z powodzeniem zrealizować. Cieszył się on sporym zainteresowaniem wśród sanockich seniorów, a jego cel, czyli aktywizacja starszych osób, zakończył się sukcesem.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE