Reklama

Radni zgłaszają

Opublikowano:
Autor:

Radni zgłaszają - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaśnieżone chodniki, zanieczyszczone powietrze i obwodnica to główne tematy, które poruszyli radni w wolnych wnioskach i zapytaniach na ostatniej sesji Rady Miasta Sanoka.

Jako pierwszy głos zabrał Maciej Drwięga. Radny poruszył aż dziewięć problemów. Trzy z nich dotyczyły obwodnicy Sanoka. Były to: budowa łącznika do ulicy Okulickiego, ścieżki rowerowe przy obwodnicy oraz kwota odszkodowań dla mieszkańców, których działki zostaną przekazane pod budowę.

Na te trzy pytania odpowiedzi udzielił wiceburmistrz Edward Olejko, który poinformował, że obwodnica będzie realizowana w takim zakresie, jak to zostało zaproponowane.

- W pobliżu ulicy Okulickiego będzie wyprowadzony zjazd do łącznika - mówił wiceburmistrz. - Jednak na dzień dzisiejszy jego budowa nie będzie realizowana, gdyż łącznik nie spełnia swojej roli. Będzie bowiem przekierowywał cały ruch z ulicy Okulickiego w kierunku obwodnicy do miasta i dopiero nawrót na rondzie przy ulicy Konopnickiej da możliwość dalszej jazdy w kierunku Krosna czy Rzeszowa. Ta inwestycja nie jest więc inwestycją priorytetową. Jeśli miasto będzie miało korzystne możliwości finansowe, będziemy mogli przystąpić do budowy łącznika. Do tej pory specjalny zjazd będzie czasowo zamknięty. Jeśli chodzi o ścieżki rowerowe, to Olejko wyjaśnił to tak, że będą ulice serwisowe, na których nie ma ograniczeń np. w postaci zakazu jazdy rowerem.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE