Reklama

Próbował przemycić motor w torbie!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przejściu pieszym w Medyce strażnicy graniczni ujawnili obywatela Rumunii, który w bagażu podręcznym usiłował wynieść na Ukrainę części ze skradzionego motocykla marki BMW. Ustalono, że pojazd utracony niedawno na terytorium Niemiec poszukiwany jest m.in. przez Interpol.

Obywatel Rumunii zgłosił się do odprawy granicznej na kierunku wyjściowym z Polski wczoraj (15 sierpnia) w Medyce.

Funkcjonariusz SG kontrolujący 22-letniego cudzoziemca zwrócił uwagę na bagaże podręczne z których wystawały elementy przypominające części samochodowe. Kontrola zawartości pakunków wykazała, że były to podzespoły (łącznie 22 szt.) pochodzące z motocykla marki BMW. Cudzoziemiec zapytany gdzie je zakupił, nie potrafił logicznie wskazać źródła.

W oparciu o wykorzystywane przez Straż Graniczną międzynarodowe bazy poszukiwawcze szczegółowo sprawdzono legalność pochodzenia części.

Szybko ustalono, że były to podzespoły z motocykla  (rok prod. 2018) skradzionego niespełna 2 tygodni temu na terytorium Niemiec. W poszukiwanie pojazdu zaangażowany jest m.in. Interpol. Ujawnione części zostały zatrzymane i wraz z obywatelem Rumunii przekazane Policji.

W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zabezpieczyli już ponad 1200 części i podzespołów pochodzących ze skradzionych pojazdów. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 600 tys. złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE