Reklama

Premier: mogę zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Premier: mogę zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy przygotowane ponad 104 tys. miejsc w 239 obiektach, które służą jako izolatoria i hotele dla medyków, dla osób zakażonych przygotowano natomiast ponad 7,5 tys. miejsc w 76 obiektach; mogę zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem - napisał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

"Sytuacja, w jakiej się znajdujemy daleka jest od normalności, ale w obliczu pandemii terenowa administracja rządowa zdecydowanie staje na wysokości zadania. Chciałbym podziękować wojewodom za ich pracę i wspieranie przedstawicieli służby zdrowia wszelkimi dostępnymi środkami" - napisał premier w niedzielę na Facebooku.

Podał, że "we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowali oni łącznie 104 777 miejsc w 239 obiektach, które służą jako izolatoria i hotele dla medyków". Jak ocenił, "pozytywne jest to, że zajętych jest aktualnie tylko 19 proc. z nich".

"Dla osób zakażonych koronawirusem przygotowano natomiast 7557 miejsc w 76 obiektach, a tam obłożenie jest jeszcze mniejsze i wynosi tylko 6 proc. Lekarze i personel medyczny mogą liczyć na 3718 specjalnych miejsc hotelowych. Miejsca jest dużo - wykorzystano dotąd jedynie 13 proc." - przekazał szef rządu. "Przed kolejnym pracowitym tygodniem mogę Państwa zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem" - podsumował. (PAP)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE