Krok w kierunku nowoczesności
Głównym celem projektu jest podniesienie standardu edukacji zawodowej oraz zwiększenie dostępności do nowoczesnych narzędzi dydaktycznych w szkołach zawodowych i Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku. Obecne zaplecze dydaktyczne i wyposażenie, szczególnie w Zespole Szkół nr 1, są niewystarczające dla potrzeb współczesnego procesu edukacyjnego.
Planowane inwestycje
W ramach projektu zaplanowano szereg działań, które mają być zrealizowane w roku szkolnym 2024/2025. Działania te obejmują zarówno prace budowlane, jak i zakupy nowoczesnego sprzętu dydaktycznego:
- Zespół Szkół nr 1: modernizacja pracowni gastronomicznej, w tym instalacji elektrycznej oraz pomieszczeń kuchni głównej, zmywalni i rozdzielni posiłków.
- Zespół Szkół nr 2: zakup sprzętu i wyposażenia dydaktycznego.
- Zespół Szkół nr 3: zakup sprzętu i wyposażenia dydaktycznego.
- Zespół Szkół nr 5: remont kortu tenisowego i wymiana nawierzchni, a także zakup sprzętu dydaktycznego.
- Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji: zakup sprzętu i wyposażenia.
Korzyści dla uczniów i nauczycieli
Modernizacja infrastruktury i zakup nowoczesnych narzędzi dydaktycznych mają na celu wsparcie kluczowych umiejętności uczniów, takich jak kreatywność, innowacyjność i praca zespołowa. Projekt uwzględnia także potrzeby uczniów ze szczególnymi potrzebami, zapewniając równość szans i niedyskryminację.
Szeroki zakres wsparcia
Dzięki realizacji projektu, z nowoczesnej bazy dydaktycznej będą korzystać uczniowie i nauczyciele z różnych kierunków kształcenia zawodowego, m.in.:
- technik fotografii i multimediów,
- technik żywienia i usług gastronomicznych,
- technik organizacji turystyki,
- technik budownictwa,
- technik usług fryzjerskich,
- technik geodeta,
- technik robót wykończeniowych w budownictwie,
- technik ekonomista,
- technik rachunkowości,
- technik logistyk,
- technik hotelarstwa,
- technik ochrony środowiska,
- technik teleinformatyk,
- technik mechanik,
- technik automatyk,
- technik elektronik,
- technik spawalnictwa,
- technik robotyk,
- mechanik pojazdów samochodowych,
- operator obrabiarek numerycznych,
- technik informatyk,
- technik mechatronik,
- technik programista,
- technik pojazdów samochodowych.
Wartość projektu
Całkowita wartość projektu wynosi 3 995 569,21 zł, z czego dofinansowanie z Funduszy Europejskich wynosi 3 396 233,80 zł. Inwestycja ta wpłynie pozytywnie na rozwój umiejętności i kompetencji dzieci i młodzieży, zapewniając wysoką jakość edukacji zawodowej i dostępność do różnorodnych usług edukacyjnych.Realizacja tego projektu to kolejny krok Powiatu Sanockiego w stronę nowoczesnej i dostępnej edukacji, która odpowiada na potrzeby rynku pracy i wspiera rozwój młodych ludzi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.