Reklama

Potępiony wójt

Opublikowano:
Autor:

Potępiony wójt - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaniedbania, nieprawidłowości, skargi, błędy w dokumentacji… Takie zarzuty usłyszał od przewodniczącej komisji rewizyjnej Iwony Szatkowskiej-Macko wójt gminy Komańcza Stanisław Bielawka. Radni burzliwie debatowali na temat obniżenia jego wynagrodzenia. Na sali pojawiły się także głosy mieszkańców mówiące o odwołaniu go ze stanowiska.

Gorąca atmosfera panowała na ostatniej sesji rady gminy Komańcza. Burzliwej wymianie zdań nie było końca. Oliwy do ognia dolało przeczytane przez Iwonę Szatkowską-Macko uzasadnienie do projektu uchwały. Komisja rewizyjna po przeprowadzeniu kontroli działalności wójta pod względem legalności, gospodarności, rzetelności i celowości wniosła o ponowne ustalenie kwoty wynagrodzenia dla Stanisława Bielawki.

– Wójt gminy Komańcza ponosi odpowiedzialność za sposób organizacji pracy, bo decyduje o polityce kadrowej – mówiła Macko. – Jako kierownik bierze odpowiedzialność za politykę finansową gminy oraz za zaniedbania swoich pracowników. Należy negatywnie ocenić wywiązywanie się z powierzonych mu zadań w ramach podjętych uchwał rady gminy Komańcza.

Niedopatrzenia pojawiły się w zakresie księgowania dochodów mienia gminy i wydatków bieżących realizowanych w ramach funduszu sołeckiego. Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie przeprowadziła kontrolę na przełomie 2012/2013 roku. Przyczyną nieprawidłowości, jakie wykazało RIO było niestosowanie się i nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów prawa przez wójta oraz zaniedbania w wykonywaniu obowiązków służbowych pracowników urzędu.

– Brak dyscypliny w realizacji ustawy, ustaleń i założeń po uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego w lutym 2013 roku – wyliczała Szatkowska-Macko. – Brak terminowych spłat kredytu i ciągłe przesuwanie rat. Brak zaangażowania wójta i jego pracowników w wykonywanie rzetelnej pracy. Bez konsultacji z radą gminy wydawanie publicznych pieniędzy.

Radna tłumaczyła, że bezmyślne wydawanie środków na zewnętrzną firmę Aesco Group świadczy o małym zaangażowaniu wójta i jego podwładnych w pracę oraz braku kompetencji skarbnika gminy pomimo wieloletniej pracy na danym stanowisku.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE