Reklama

Policjanci i sanepid kontrolują przestrzeganie obostrzeń w związku z pandemią

Opublikowano:
Autor:

Policjanci i sanepid kontrolują przestrzeganie obostrzeń w związku z pandemią - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci każdego dnia prowadzą działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu jak też turyści odwiedzający Bieszczady zasłaniają usta i nos, a także czy zachowują odpowiedni dystans. W środę, działania prowadzono wspólnie z przedstawicielami sanepidu.

Policjanci regularnie prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. Funkcjonariusze i przestawiciele Inspekcji Sanitarnej w Ustrzykach Dolnych w środę kontrolowali sklepy i inne lokale usługowe. Zwracano uwagę, czy klienci oraz pracownicy tych obiektów przestrzegają obowiązku zasłaniania nosa oraz ust. Takie wzmożone kontrole będą kontynuowane.

Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Pamiętajmy, że nadal panuje pandemia i wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem. I chociaż podczas przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze stosowali pouczenia, to w przypadkach rażącego naruszenia przepisów mogą nałożyć mandat do 500 zł, bądź skierować wniosek do sądu o ukaranie, a także powiadomić inspektowa sanitarnego. Grzywna nałożona przez tę instytucję to kwota nawet 30 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE