Reklama

Piękne sukcesy akordeonistów mimo pandemii [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Międzynarodowa Wiosna Akordeonowa w Sanoku rozpoczęła się mimo pandemii światowej. W tym trudnym czasie, gdy życie kulturalne zostało zamrożone, szczególnie przydatną formą aktywności muzycznej dla młodzieży stały się m.in. konkursy internetowe.

Okazało się, że chęci do obcowania ze sztuką nie da się zamknąć żadną kwarantanną ani zakazami, czego przykładem są młodzi sanoccy akordeoniści, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Przygotowywali się oni do udziału w Międzynarodowej Wiośnie Akordeonowej „Sanok 2020” w czasie której, mieli wystąpić obok zawodowych akordeonistów w ramach cyklu „zagraj z Mistrzem”. W związku z przełożeniem imprezy na okres jesienny uczestniczyli oni z zapałem w lekcjach i warsztatach online, a efekty swojej pracy wysłali na 2 międzynarodowe konkursy internetowe.

Pierwszym z nich jest Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Opus 2020”, zorganizowany przez Fundację „Life and Art”, przeznaczony dla wszystkich specjalności instrumentalnych. Sanoccy akordeoniści zostali znakomicie ocenieni  przez 9 – osobowe międzynarodowe Jury, złożone z wybitnych instrumentalistów, reprezentujących m.in. akordeon, fortepian, skrzypce, instrumenty dęte, perkusję, a którego członkowie to przedstawiciele Polski, USA i Chorwacji. I nagrodę w kat. do 15 lat zdobył Kacper Kosztyła, zaś II m-ce Filip Siwiecki, obaj uczniowie Andrzeja Smolika. Wyróżnienie w kategorii zespołów kameralnych zdobył duet Filip & Kacper, w którym grali obaj nagrodzeni chłopcy. Zespół prowadzą Andrzej Smolik i Grzegorz Bednarczyk.

Konkurs polegał na umieszczeniu na platformie YouTuba przygotowanego nagrania video z aktualnym czasowo programem, a zaprezentowane nagrania były oceniane przez w.w. Jury. Wśród wykonywanych przez chłopców utworów znalazły się m.in. kompozycje J. S. Bacha, D. Scarlattiego, A. Vivaldiego, J. Brahmsa, J. Derbienki, z duetem również walc i taniec macedoński.

Do 20.06.br. zakończy się kolejny konkurs internetowy – w Belgradzie (Serbia), w którym bierze udział jeszcze większa grupa sanockich uczniów, z nadzieją na kolejne sukcesy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE