Reklama

Otylia Jędrzejczak z projektem "Mistrzynie w szkołach" w Sanoku

Opublikowano: czw, 8 paź 2020 11:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bardzo ciekawe wydarzenie sportowe miało miejsce w środę, 7 października w Sanoku. Blisko 250 dziewcząt ćwiczyło pod okiem Otylii Jędrzejczak i trzech innych szeroko znanych mistrzyń ze świata sportu.

Wydarzenie było kolejnym etapem realizowanego przez fundację byłej słynnej pływaczki projektu "Mistrzynie w szkołach".

Oprócz Otylii "Motylii" Jędrzejczak, mistrzyni olimpijskiej z Aten, do Sanoka przyjechały dwie świetne koszykarki, znane m.in z występów
w Wiśle Kraków i reprezentacji Polski, Ewelina Kobryn i Patrycja Czepiec i Anna Szafraniec, była mistrzyni świata w kolarstwie górskim.
Kobryn to ponadto mistrzyni WNBA, zwyciężczyni Euroligi, natomiast Czepiec triumfowała z reprezentacją Polski w Mistrzostwach Europy.

Mistrzynie razem z uczestniczkami sanockiej części projektu ćwiczyły prowadzone przez trenerkę personalną Klaudię Koźbiał w hali Centrum Sportowo - Dydaktycznego sanockiej Uczelni Państwowej.

Wszystkie uczestniczki miały po zajęciach okazję zadawać pytania mistrzyniom.  Dziewczyny otrzymały także od fundacji Otylii Jędrzejczak pakiety startowe do ćwiczeń.


Sama Otylia wspomniała po spotkaniu:

"Każda szkoła dostała od nas komplet gum do ćwiczeń, by później uczennice mogły z nich korzystać. Dziś ta aktywność fizyczna jest bardzo ważna, bo dzięki niej poprawiamy nie tylko swoje zdrowie fizyczne, ale i psychiczne."Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali, jak ważne są sport i rekreacja, które także bardzo korzystnie wpływają na nasz organizm i samopoczucie.

Dbanie o swoje zdrowie poprzez regularną aktywność fizyczną wydaje się szczególnie istotne w tych bezprecedensowych czasach pandemii, gdzie przez dość długi okres czasu siedzieliśmy zamknięci w domach.

Jak brać przykład to z najlepszych. Spotkania takie jak to wtorkowe budują, motywują i sprawiają, że wzrasta świadomość młodzieży odnośnie sportu i rekreacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE