Reklama

Nowy plac czeka na dzieci

Opublikowano:
Autor:

Nowy plac czeka na dzieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najmłodsi uczniowie podstawówki na Starym Zagórzu nareszcie doczekali się nowoczesnego placu zabaw przy swojej szkole. Wybudowano go dzięki akcji charytatywnej „Lepsze Jutro z RMF FM”.

Wspomniany projekt „ma nieść pomoc, wsparcie i nadzieję dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują”. Kandydaturę Zagórza zgłoszono w maju. Zgłoszeń było kilkaset, a pomoc mogły uzyskać tylko cztery miejscowości. Szczęśliwie jedną z nich został Zagórz.

– O całej sprawie dowiedziałem się od Łukasza Woźniczaka, sekretarza Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu – tłumaczy Tomasz Pyrć, przewodniczący osiedla Stary Zagórz. – Od razu zapaliłem się do tego pomysłu. Już od dawna chcieliśmy poprawić stan placu przy szkole, ale brakowało na to pieniędzy.

A ten nie wyglądał najlepiej. Stał na nim tylko jeden stół do ping-ponga, do którego dzieci ustawiały się w długich kolejkach. Zaniedbany tor do skoku w dal stwarzał niebezpieczeństwo, podobnie jak połamane płyty chodnikowe. Całość wyglądała szaro i smutno.

– Widziałem to miejsce wcześniej. Nie zachęcało do zabawy – powiedział Tomasz Janda, dyrektor do spraw kluczowych klientów w firmie Saternus, która zajęła się projektowaniem i montowaniem urządzeń do zabawy. 

Więcej w 34 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE