Reklama

Reklama

Nowy numer Korso Gazety Sanockiej już w sprzedaży

Opublikowano: 28 marca 2018 19:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

W świątecznym wydaniu Korso Gazety Sanockiej przeczytacie m.in.:

Radni blokują Prusiek
Tylko jednej uchwały brakowało, aby mieszkańcy Prusieka mogli dojeżdżać do Sanoka miejską linią nr 4. Wydawało się to czystą formalnością, a jednak zabrakło woli większości radnych gminy Sanok. Autobus nadal będzie kończył swój kurs w Sanoczku i tam czekał, a do sąsiedniego Prusieka, trzy kilometry dalej, nie pojedzie.

Kto obsługuje CIS
Dwie kancelarie prawne. Jedna z Sanoka od projektów i na piśmie, druga z Warszawy od sądowych batalii i na tzw. "gębę". Taką obsługą prawną dysponuje Centrum Integracji Społecznej w Sanoku.

A gdzie kultura?
Śnieg się roztopił i odsłonił to, czego wielu mieszkańców Sanoka nie chciałoby oglądać. Psie odchody zalegają na trawnikach i chodnikach, a wielu właścicieli psów nic sobie z tego problemu nie robi.

Nie Ogrodowa, a Problemowa
Pejzaż księżycowy - tak w skrócie można opisać jedną z ulic na dużym sanockim osiedlu. W połowie lutego zdesperowani mieszkańcy ulicy Ogrodowej na osiedlu Błonie przesłali pismo do burmistrza Tadeusza Pióro w sprawie remontu drogi, chodników i likwidacji znaku drogowego D-40 strefa zamieszkania. Pod apelem podpisało się 86 osób.

Kazimierz Węgrzyn

Radny powiatu sanockiego opowiada o kadencji 2014-2018.

 

Niepełnosprawni jak kukułcze jajo
Małe, ciasne pomieszczenia w starej organistówce w Besku. W takich warunkach przebywają podopieczni Dziennego Centrum Aktywności, działającym przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną


Z Kopciuszka w księżniczkę
Dziennikarze z podkarpackich mediów, w tym Korso Gazety Sanockiej, uczestniczyli w wyjeździe studyjnym przygotowanym przez gminę Olszanica. Przez trzy dni grupa poznawała atrakcje turystyczne nie tylko w Polsce, ale również na Słowacji.


Maria Romanek - milionerka z gór
W Bezmiechowej Dolnej w powiecie leskim mieszka milionerka. Maria Romanek, emerytowana nauczycielka języka polskiego, jako druga w historii programu zdobyła milion złotych w teleturnieju "Milionerzy".

 

Pamięć w drewnie zaklęta
To kolejna opowieść o sanockim parku etnograficznym. Najbardziej okazałym i jednym z najstarszych skansenów w Polsce, który jest wizytówką miasta i całego regionu. W tym roku mija już sześćdziesiąt lat od powstania tego niezwykłego muzeum.

Obrzędy Wielkiego Tygodnia
Od Niedzieli Palmowej w Kościele rzymskokatolickim rozpoczyna się Wielki Tydzień. O Świętym Triduum Paschalnym opowiada ks. dziekan dr Andrzeja Skiba, proboszcz parafii farnej w Sanoku.


Całun Turyński
Całun Turyński to długie na 4,4 m, a szerokie na 1,1 m lniane płótno, na którym widnieje odbicie ubiczowanego, umęczonego i ukrzyżowanego mężczyzny, Jezusa Chrystusa - jak wierzą chrześcijanie. O związanych z nim tajemnicach mówił podczas kolejnego Wieczoru Chwały Echo Krzysztof Sadło.

Mama Warhola
Już w kwietniu czeka nas premiera niezwykłej płyty zespołu Tołhaje. Motyw przewodni to nawiązanie do Julii, mamy Andy`ego Warhola, znanego artysty.

Świąteczna krzyżówka i mnóstwo sportu.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.