Reklama

Nowoczesne kamery dla Bieszczadzkiego Oddziału SG

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesne kamery dla Bieszczadzkiego Oddziału SG - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na podkarpackich przejściach granicznych w Budomierzu, Korczowej, Medyce i Krościenku zainstalowano nowoczesne kamery do obserwacji w dzień i w nocy. Najnowszej generacji urządzenia pomogą funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału SG w zabezpieczaniu przejść granicznych oraz terenów przyległych. Zakup sprzętu był współfinansowany z funduszy unijnych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Nowoczesne optoelektroniczne systemy nadzoru do obserwacji terenu w dzień i w nocy zainstalowano na wszystkich podkarpackich przejściach granicznych z Ukrainą.

Łączna wartość inwestycji wyniosła prawie 1,5 mln złotych. Zakup w większości był sfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 (projekty PBU1/0205/16 oraz PBU1/0239/16).

Zestawy kamer umieszczone na masztach pozwolą na zwiększenie zabezpieczenia przejść granicznych i terenów przyległych. Podniosą skuteczność i efektywność odpraw w samych przejściach, w szczególności umożliwią obserwację, detekcję i rejestrację ewentualnych prób nielegalnego przekroczenia granicy oraz przemytu towarów.

Głównym celem projektów w ramach programu PL-BY-UA 2014-2020, w których uczestniczy Bieszczadzki Oddział SG jest wzmocnienie ochrony granicy państwowej, zapobieganie i zwalczanie nielegalnej migracji, handlu ludźmi oraz walka z zorganizowaną przestępczością transgraniczną. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE