Reklama

Nowoczesne kamery dla Bieszczadzkiego Oddziału SG

Opublikowano: śr, 29 kwi 2020 09:00
Autor:

Nowoczesne kamery dla Bieszczadzkiego Oddziału SG - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na podkarpackich przejściach granicznych w Budomierzu, Korczowej, Medyce i Krościenku zainstalowano nowoczesne kamery do obserwacji w dzień i w nocy. Najnowszej generacji urządzenia pomogą funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału SG w zabezpieczaniu przejść granicznych oraz terenów przyległych. Zakup sprzętu był współfinansowany z funduszy unijnych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Nowoczesne optoelektroniczne systemy nadzoru do obserwacji terenu w dzień i w nocy zainstalowano na wszystkich podkarpackich przejściach granicznych z Ukrainą.

Łączna wartość inwestycji wyniosła prawie 1,5 mln złotych. Zakup w większości był sfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 (projekty PBU1/0205/16 oraz PBU1/0239/16).

Zestawy kamer umieszczone na masztach pozwolą na zwiększenie zabezpieczenia przejść granicznych i terenów przyległych. Podniosą skuteczność i efektywność odpraw w samych przejściach, w szczególności umożliwią obserwację, detekcję i rejestrację ewentualnych prób nielegalnego przekroczenia granicy oraz przemytu towarów.

Głównym celem projektów w ramach programu PL-BY-UA 2014-2020, w których uczestniczy Bieszczadzki Oddział SG jest wzmocnienie ochrony granicy państwowej, zapobieganie i zwalczanie nielegalnej migracji, handlu ludźmi oraz walka z zorganizowaną przestępczością transgraniczną. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    AM

    Nadchodzi powoli czas zmniejszania liczby funkcjonariuszy patrolujących granicę. W wojsku także nie mogli sobie wyobrazić, kto będzie pełnić wartę, kto ?. Kamery, już dawno jest monitoring wizyjny, a w SG dalej "z buta" ochrania się granicę zieloną.