Reklama

Kto rzeczywiście troszczy się o kościół i jego naukę?

Opublikowano:
Autor:

Kto rzeczywiście troszczy się o kościół i jego naukę?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Walka o lekcje religii w szkołach gminy Ustrzyki Dolne ciągle trwa. Prowadzona jest w naszych kościołach oraz w naszych domach przy okazji wizyty duszpasterskiej.

Zbierane są podpisy w obronie religii w szkołach. Przy tym jednak wprowadza się często podpisujących w błąd informując ich, że Burmistrz Ustrzyk Dolnych chce wyrzucić religię ze szkół. Podkreślę jeszcze raz z całą stanowczością- nigdy nie było takiego zamiaru, aby wyrzucić lekcję religii ze szkół.

Trzeba również podkreślić, że Jego Ekscelencja Arcybiskup Adam Szal nie wyraził zgody na mój wniosek, a co za tym idzie sprawa została zamknięta, ponieważ decyzja Arcybiskupa kończy postępowanie w tej sprawie.

A teraz kilka kolejnych faktów dotyczących tej sprawy:
1. 11.01.2020 r. o godz. 11.00 w salce przy Kościele Najświętszej Maryi Panny w Ustrzykach Dolnych Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego organizowało konferencję prasową "w sprawie sprzeciwu ograniczania katechezy w naszej gminie".
2. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego również było zaangażowane w zbieranie podpisów na listach. W zbieranie podpisów w różnych parafiach naszej gminy byli także zaangażowani radni Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych oraz Rady Powiatu Bieszczadzkiego z klubów radnych "Koalicja dla Bieszczad".
3. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego zgodnie z pełnym wyciągiem z Krajowego Rejestru Sądowego zarejestrowane pod numerem KRS 0000735019 ma swoją siedzibę w Ustrzykach Dolnych, przy ul. Plac Chopina, w jednym z mieszkań (zobacz w KRS). Dokładnie pod tym samym adresem zarejestrowane jest Stowarzyszenie Nowoczesne Bieszczady (nr KRS 0000603902), zaangażowane w lokalną politykę i sprawy samorządowe.
4. W skład Zarządu Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego wchodzą: Pęzioł Adam (Prezes Zarządu), Borgosz Kinga (Sekretarz), Przybyła Katarzyna (Skarbnik). W skład Zarządu Stowarzyszenia Nowoczesne Bieszczady wchodzą: Przybyła Jacek (Prezes Zarządu), Woźny Artur (Sekretarz), Kuc Arkadiusz (Skarbnik), Prasoł Zbigniew i Hawrylik Łukasz (Członkowie Zarządu).

Czy księża w naszych parafiach nie są wykorzystywani do realizacji określonych celów przez osoby zaangażowane w lokalną politykę? Czy wszystkich zbierających podpisy w tej akcji zależy na pewno na wierze i kierują się troską o kościół?
Odpowiedź na te pytania pozostawiam Państwu.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych
Bartosz Romowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE