Reklama

Krzysztof Strzyż został nowym nadleśniczym w Dynowie

Opublikowano:
Autor:

Krzysztof Strzyż został nowym nadleśniczym w Dynowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na to stanowisko powołała go Grażyna Zagrobelna, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Zastąpił Adama Pilcha, który przeszedł na emeryturę.

Nadleśniczy Strzyż ma 41 lat. Od urodzenia związany z rodzinnym terenem, a od rozpoczęcia edukacji leśnej nieprzerwanie z lasem, który jest jednocześnie jego miejscem pracy i największą pasją.

W 1994 roku ukończył Zasadniczą Szkołę Leśną w Lesku. Cztery lata później odebrał dyplom technika-leśnika w TL w Lesku. Jest absolwentem leśnictwa na SGGW w Warszawie (2009) i studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej (2017). Obecnie kontynuuje studia II stopnia na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

W latach 1995-1999 był robotnikiem leśnym-gajowym, następnie podleśniczym i jednocześnie instruktorem nauki zawodu dla uczniów ZSL w Lesku. Od 2012 roku przejął obowiązki leśniczego leśnictwa Szczawne, a w lipcu 2016 roku został inżynierem nadzoru. Do 14 stycznia tego roku nieprzerwanie pracował w Nadleśnictwie Lesko.

Jest także radnym powiatu sanockiego i współorganizatorem jednej z najbardziej znanych w Polsce cyklicznych imprez leśnych – Rykowiska Karpackiego, prezentującego dorobek i działalność Lasów Państwowych i tradycje łowieckie.

– Na nowym stanowisku stawiam na dobre relacje z otoczeniem, wzajemny szacunek i zaufanie w zespole – deklaruje nadleśniczy Strzyż. – U pracowników cenię  odpowiedzialność, sumienność, uczciwość i zaangażowanie. Moją wielką pasją jest sport, a w szczególności piłka nożna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE