Reklama

Kredyt gotówkowy - do jakiej kwoty można go zwykle wziąć?

Opublikowano:
Autor:

Kredyt gotówkowy - do jakiej kwoty można go zwykle wziąć? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kredyt gotówkowy w zależności od kwoty na jaką go zaciągamy może być zarówno tani, jak i drogi, w każdym razie nie jest to kredyt celowy, więc posiadamy elastyczność jego wydatkowania. O ile przy sumach na kilka tysięcy kredyt gotówkowy może być bardzo korzystny, o tyle przy wyższych kwotach przestaje być atrakcyjny i o wiele droższy od np. kredytu hipotecznego.

Kredyt gotówkowy - charakterystyka

Kredyty gotówkowe to jedne z najczęściej przyznawanych kredytów przez banki w Polsce i jest stałym produktem, który znajduje się w ofercie praktycznie każdego banku. Przed podjęciem takiego zobowiązania powinniśmy dobrze rozejrzeć się na rynku bankowym. Skoro każdy bank posiada w swojej ofercie możliwość wzięcia kredytu gotówkowego to tez istnieje między bankami konkurencja, a co za tym idzie oferty mogą od siebie znacznie się różnić. Jedną z większa zalet kredytów gotówkowych jest mniejsza liczba formalności oraz wymogów, niż ma to miejsce przy innych kredytach. Przy niskich kwotach bankowi może wystarczyć fakt, że jesteśmy jego klientem lub mamy dobrą historię w BIK. 

Kwota na jaką można wziąć kredyt gotówkowy

Kwota na jaką można wziąć kredyt gotówkowy waha się zazwyczaj od 500 zł do 100 tysięcy złotych, ale przy tym najwyższym pułapie należy mieć bardzo wysokie dochody stanowiące wielokrotność średniej krajowej. Jeśli interesują Ciebie mikro pożyczki na kwoty poniżej 500 zł to zdecydowanie powinieneś rozejrzeć się za firmami parabankowymi, banki udzielają zazwyczaj pożyczek od 500 zł.

Jeśli zarabiasz poniżej najniższej krajowej nie możesz liczyć na wysoką kwotę pożyczki, nawet przy dłuższym okresie spłaty, bank z pewnością nie przyzna Ci więcej niż około 2 tysięcy złotych.

Przy zarobkach w granicach najniższej krajowej możesz otrzymać już dużo większą kwotę kredytu, nawet koło 6 tysięcy złotych, ale przy okresie kredytowania nie mniejszym niż jeden rok. Zazwyczaj warunkiem otrzymania takiej kwoty będzie dobra historia kredytowa oraz niskie koszty utrzymania.

Kredyt gotówkowy przy zarobkach w wysokości średniej krajowej pozwala na jeszcze większe możliwości. Maksymalna rata kredytu w tym przypadku może wynosić 50% zarobków. Korzystny kredyt gotówkowy z porównywarką totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Zarobki powyżej średniej krajowej pozwalają zgodnie z rekomendacją T na ratę kredytową w wysokości 65% miesięcznych zarobków. Oczywistym jest, że im większe zarobki oraz dłuższy okres kredytowania, tym na większy kredyt można sobie pozwolić. Wysokość przyznawanego przez bank kredytu zależy w głównej mierze od zdolności kredytowej i to on jest najbardziej miarodajnym czynnikiem wpływającym na maksymalną wartość kredytu.

Należy jednak pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania, tym więcej pieniędzy zapłacimy dla banku. Wynika to z tego, że wolniej spłacamy kapitał, a co za tym idzie kwota, od której naliczane są odsetki wolniej się zmniejsza.

Przy wyższych kwotach kredyty gotówkowe są mało opłacalne, warto w tym momencie pomyśleć nad kredytami celowymi np. samochodowym czy hipotecznym na mieszkanie. Odpowiednie zabezpieczenia, których wymaga bank, sprawiają, że warunki kredytu są korzystniejsze. Maksymalny okres kredytowania przy np. kredycie samochodowym to 10 lat, także dzięki temu spada również wysokość miesięcznej raty, jaką należy comiesięcznie płacić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE