Reklama

Koncert Inauguracyjny Międzynarodowej Wiosny Akordeonowej „Sanok 2020” – „Wiosna – latem”

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku zaprasza na Koncert Inauguracyjny Międzynarodowej Wiosny Akordeonowej „Sanok 2020” – „Wiosna – latem” pod Patronatem Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego.

Tegoroczna impreza jest z wiadomych względów opóźniona, ale z pewnością jak zawsze będzie interesująca. Koncert Inauguracyjny w dniu 21.08. b.r. (piątek) odbędzie się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku, ul. Podgórze 25, z zachowaniem reżimu sanitarnego, z ograniczoną ilością miejsc na widowni, dezynfekcją rąk, niezbędne są własne maseczki lub przyłbice.

Wykonawcą koncertu będzie znakomita Kameralna Orkiestra Akordeonowa „Arti Sentemo” z Radzynia Podlaskiego, koncertująca na wielu prestiżowych scenach w Polsce i w Europie, która m.in. nagrała utwór z Czesławem Mozilem, a płyta z tym nagraniem była nominowana do nagrody Fryderyka. Orkiestrą dyrygować będzie Zbigniew Czuryło; jej twórca, świetny akordeonista i dyrygent. O jej klasie świadczy to, że na jej koncerty noworoczne w Radzyniu Podlaskim przychodzi ok. 1500 widzów ! Bliższe informacje o orkiestrze i jej programie w załączeniu.

W koncercie tym wystąpią również – w ramach cyklu „Zagraj z mistrzem” znakomici sanoccy akordeoniści, Duet akordeonowy Filip Siwiecki – Kacper Kosztyła oraz Dawid Siwiecki. Każdy z nich jest laureatem wielu konkursów, m.in. I m-ca w Barcelonie (duet Grand Prix) i Belgradzie, Kacper ponadto ostatnio wygrał Międzynarodowy Konkurs „Opus 2020”.

Filip otrzymał stypendium „Młodej Polski, który pomógł w zakupie koncertowego akordeonu najwyższej klasy, zaś Dawid zakwalifikował się – jako jedyny akordeonista- do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Konkursie Młodych Wykonawców Muzyki Klasycznej „ Virtuoso V-4 +”, z udziałem najlepszych muzyków z 4 krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Serbii, organizowanej przez Telewizję Węgierską. Ich występy w Budapeszcie będzie można oglądać w TVP Kultura i innych telewizjach europejskich.

Organizatorem Spotkań są: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku, Sanockie Towarzystwo Muzyczne i Społeczna Szkoła Muzyczna II st. w Sanoku, partnerem – Starostwo Powiatowe w Sanoku, a nie mogły by się one odbyć bez wsparcia sponsorów – Rady Miasta Sanoka, PGNiG Oddział w Sanoku, Pass Polska, Firmy HERB Sp. z o.o. i Foto – Video Sanok Piotr Kobiałka.

Pozostałe koncerty Międzynarodowej Wiosny Akordeonowej odbędą w II połowie października.

Zapraszamy serdecznie.

Bezpłatne miejscówki można odebrać w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Sanoku lub przed koncertem – w miarę wolnych miejsc.

Koncert będzie powtórzony na dziedzińcu Pałacu w Krasiczynie 23.08.2020r. – niedziela – godz. 17:00

 

ARTI SENTEMO
KAMERALNA ORKIESTRA AKORDEONOWA
z Radzynia Podlaskiego /Polska/

 

Skład orkiestry Arti Sentemo tworzą uczniowie i wychowankowie klasy akordeonu mgr Zbigniewa Czuryło. Uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia oraz studenci Akademii Muzycznych w Warszawie, Gdańsku, Katowicach. Młodzi muzycy wchodzący w skład orkiestry to laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów instrumentalnych w grze solowej i kameralnej.


Skład orkiestry:
Zbigniew Czuryło – dyrektor artystyczny, dyrygent, nauczyciel akordeonu w szkole muzycznej I i II stopnia (od 1991r. dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim )
Akordeon 1. : Adam Dudek, Jakub Stefaniak, Mateusz Głowniak
Akordeon 2. : Karol Zbaracki, Stanisław Krupa, Szymon Lipiński
Akordeon 3. : Jakub Mackiewicz, Katarzyna Michalak, Jakub Palinowski
Akordeon 4. : Anna Szczęsna, Marcel Semeniuk
Akordeon 5. : Mateusz Golonka
Flet : Justyna Czuryło, Julia Kiewel
Instrumenty perkusyjne : Julia Drożdż, Angelika Koczkodaj


Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti-Sentemo z Radzynia Podlaskiego ( Polska, woj. lubelskie ) swoją działalność rozpoczęła w 2013 r. Koncertuje w kraju i za granicą /Niemcy,Włochy,Słowacja/. Bierze udział w licznych festiwalach , konkursach i koncertach.


Do osiągnięć orkiestry należą:
- II nagroda na XVIII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „SANOK 2014” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polski
- II nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku /2014r./

Swój dorobek artystyczny prezentowała na licznych festiwalach krajowych i międzynarodowych, m.in. :
- XIII i XIV Międzynarodowy Festiwal Zespołów Kameralnych i Warsztatach Polsko-Niemieckich w Koszalinie /2013/14r. /
- XXII Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy „Italia - Dolomity 2017”
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki „Lato w Zakopanem 2015r./2018r
- XXIII Festiwal Tempus Paschale – Lublin /2017r./2019r
- koncerty inaugurujące Ogólnopolskie Spotkania z Satyrą i Karykaturą w Ustroniu Morkim /2016/17r./18/

Koncerty orkiestry:


- Filharmonia Lubelska im. H. Wieniawskiego w Lublinie – koncert „Wdzięczni za Niepodległość” organizowany przez Lubelskie Kuratorium Oświaty/2018r/


- koncert na dziedzińcu pałacowym Pałacu Potockich podczas wizyty Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Radzyniu Podlaskim /2016r./

- koncert w Pałacu Staszica - siedzibie PAN w Warszawie na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych uświetniając wystawę „Znani nieznani. Polacy Światu”/2018/

- na zaproszenie Jego Ekscelencji Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, wzięła udział w uroczystym koncercie z okazji Jubileuszu 200-lecia Diecezji Siedleckiej i 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, który miał miejsce na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim podczas Konferencji Episkopatu Polski /2018r./

- wspólne koncerty z włoską orkiestrą „G.Rossini” na lubelszczyźnie /2018r/
 

- koncert w Teatrze Królewskim w Warszawskich Łazienkach podczas Gali Narodowego Instytutu Wolności /2018/

 

- koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas ubierania świątecznej choinki z Pierwszą Damą./2018/

 

- udział w projekcie artystycznym Czesława Mozila „Grajkowie przyszłości” nagrywanie teledysku i piosenki „Kaloryfer który gra '', która została wydana na płycie „A kiedyś to były Święta”/2018/. W 2019 r. płyta została nominawana do nagrody Fryderyki 2019.

 

- koncert na zaproszenie MSZ w Domu Polonii w Warszawie z okazji nadania Karty Polaka obywatelom z różnych krajów.

 

Na koncertach orkiestra Arti Sentemo promuje miasto Radzyń Podlaski, gminę Radzyń Podlaski i powiat radzyński. Swój dorobek uwieczniła w 2015r. na płycie CD i DVD. Koncert promocyjny płyty CD zdobył Top Regionu 2015 w plebiscycie Katolickiego Radia Podlasie jako wydarzenie kulturalne roku 2015.
W pierwszym tygodniu stycznia, od 7 lat organizuje Noworoczne Gale Akordeonowe w Radzyniu Podlaskim, które skupiają ponad tysięczną publiczność.


Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti-Sentemo została założona przez dyrygenta i dyrektora artystycznego Zbigniewa Czuryłę. Jej rozwój i działalność wspiera Stowarzyszenie Melodia-Art., które działa przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Zaletą orkiestry akordeonowej jest to, że ciągle się rozwija i poszerza swój repertuar o arcydzieła muzyki klasycznej i rozrywkowej. Koncerty orkiestry cieszą się bardzo dużą popularnością. Swoją grą i repertuarem trafiają do licznego grona odbiorców. Urok osobisty i opanowanie kameralnej sztuki wykonawczej powoduje, że na koncertach panuje wyjątkowa atmosfera, a każdy jest inny i niepowtarzalny.
Aktualne informacje o działalności orkiestry zamieszczone są w internecie i na Facebooku, na profilu Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo.ZBIGNIEW CZURYŁO (ur. w Radzyniu Podlaskim ) – od 1991 roku dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Pedagog, akordeonista. Pomysłodawca i założyciel Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti-Sentemo. Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie akordeonu prof. B. Dowlasza i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wydział Wychowanie Muzyczne oraz studia podyplomowe z Zarządzania Placówkami Oświatowymi i Kulturalnymi na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Animator kultury, organizator koncertów, konkursów, festiwali muzycznych i warsztatów metodycznych.

Uczniowie i absolwenci klasy akordeonu należą do grona laureatów konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych zarówno w zakresie gry solowej, jak i muzyki kameralnej. Za działalność artystyczno-pedagogiczną otrzymał wiele nagród i wyróżnień m.in.: w 2009 roku Nagrodę I stopnia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i artystycznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE