Reklama

Kalinowa, Dworska i Graniczna. Te ulice w dzielnicy Dąbrówka czeka remont

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski - Mieszkańcy

Kalinowa, Dworska i Graniczna. Te ulice w dzielnicy Dąbrówka czeka remont - Zdjęcie główne

Ulica Graniczna zostanie przebudowana. Płyty zastąpi nawierzchnia z betonu asfaltowego | foto Facebook Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski - Mieszkańcy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niebawem rozpocznie się przebudowa trzech ulic w dzielnicy Dąbrówka. Ulice Kalinowa, Dworska i Graniczna doczekają się nowej nawierzchni, chodników i oświetlenia. Prace mają potrwać do listopada tego roku.

Mieszkańcy trzech ulic w dzielnicy Dąbrówka w Sanoku mają powody do zadowolenia. Ulice Kalinowa o długości ok. 400 m, Dworska (dł. ok. 340 m) oraz Graniczna (dł. ok. 240 m) zostaną przebudowane. Prace będą polegać m.in. na rozbiórce istniejącej nawierzchni z betonu asfaltowego i płyt drogowych.

- Po rozbudowie ulice, o łącznej długości 980 m, będą miały szerokość 5,5 m, a ich nawierzchnie będą wykonane z betonu asfaltowego

– informuje Artur Kondrat, zastępca burmistrza Sanoka. Nie zmieni się natomiast nic w organizacji ruchu na tych ulicach, wciąż pozostaną dwukierunkowe.

Przebudowane zostaną zjazdy i skrzyżowania. Powstaną też chodniki o długości ok. 745 m i o szerokości 2 m. Ich nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej. Niestety inwestycja nie obejmuje budowy ścieżek rowerowych.

 

Budowa chodników łączy się z koniecznością wycięcia 109 sztuk drzew i wykarczowania pni. Magistrat zapowiada w zamian nasadzenia zastępcze. Na przebudowanych ulicach zostanie zamontowane też jednostronne oświetlenie uliczne w technologii LED. Zostanie ustawionych 26 słupów oświetleniowych wraz z oprawami. Przebudowana zostanie również kanalizacja deszczowa i wybudowany kanał technologiczny.

Prace wykona Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie.

- Plac budowy został przekazany 5 maja. Prace budowlane rozpoczną się, gdy wykonawca zgromadzi niezbędne materiały. Dostawa jest przewidziana na połowę maja

– informuje zastępca burmistrza. Inwestycja ma zostać ukończona do listopada tego roku.

Prace będą się też łączyć z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańców.

- Wykonawca w miarę możliwości będzie prowadził roboty z dopuszczeniem lokalnego ruchu pojazdów oraz pieszych. W przypadku wykonywania prac, w których zamknięcie odcinka drogi będzie konieczne, mieszkańcy przyległych posesji będą na bieżąco informowani

– dodaje Artur Kondrat.

Przebudowa jest możliwa dzięki dofinansowaniu z rządowego funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Magistrat otrzymał na ten cel ponad 4,9 mln zł. Całość inwestycji to koszt ponad 5,2 mln zł.

Obecnie w dzielnicy Dąbrówka są w realizacji też inne inwestycje drogowe.

- Trwają prace przygotowawcze do budowy łącznika obwodnicy Sanoka z ul. Okulickiego i uzbrojenia przyległego terenu. Planowany termin ukończenia zadania to wrzesień 2024 r. W trakcie realizacji jest również przebudowa ulic: Lisowskiego, Stankiewicza, Witosa i Glinice. Inwestycje zakończą się początkiem czerwca 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy