Reklama

JASŁO: Mieszkał na bombach - w ogrodzie miał ponad 200 pocisków

Opublikowano:
Autor:

JASŁO: Mieszkał na bombach - w ogrodzie miał ponad 200 pocisków  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 200 pocisków wykopał w swoim ogrodzie 59-letni mieszkaniec Samoklęsk w powiecie jasielskim. W trakcie prac ziemnych saperzy wydobyli z ziemi 40 pocisków artyleryjskich kaliber 75 mm, 165 granatów moździerzowych kaliber 120 mm oraz jeden pocisk do granatnika - informuje jasielska policja.

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie pojechali do 59-letniego mieszkańca Samoklęsk, który podczas porządkowania ogrodu w rejonie domu rodzinnego, znalazł dwa niewybuchy. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie i zabezpieczyli teren do czasu przybycia funkcjonariusza z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego jasielskiej komendy.  

Pociski znajdowały się w ziemi na głębokości około 30 cm, ponieważ stwarzały realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób postronnych i istniało realne podejrzenie, że może być ich więcej, teren został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. 

Neutralizacja zagrożenia trwała do piątku, ponieważ jak się okazało w tym miejscu łącznie znajdowało się ponad 200 pocisków.

Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także kategorycznie nie wolno wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym policję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE